Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

5 vecí, ktoré ste o Budiš(ke) netušili

Veronika Shoebridge

Minerálka je súčasťou pitného režimu mnohých ľudí na dlhodobej a pravidelnej báze. No aj taká obyčajná minerálka vie byť neobyčajná. 

5 vecí, ktoré ste o Budiš(ke) netušili
3. NOV 2016

Čítajte ďalej a vysvetlíme vám, prečo práve minerálka Budiš takou je.

Historické okienko

Minerálka Budiš už rozhodne čo to pamätá. Jej prameň bol objavený už v roku 1573, čo je ten istý rok ako aj prvá zmienka o rovnomennej obci. Bol to prírodovedec a benediktínsky mních zároveň, Mikuláš Pavol Brikcius, ktorému za tento objav vďačíme. Už v tom čase ju pili ľudia všetkých vrstiev, či už chudobní, alebo bohatí, aby si upevnili svoje zdravie.

Pramene tejto vzácnej minerálnej vody dokonca vo svojich dokumentoch spomína aj prvý slovenský historik Matej Bel. Konkrétne vo svojom latinskom spise: Známosti Uhorska, pochádzajúceho z roku 1723. V spise Bel spomína priaznivé zdravotné účinky tejto minerálnej vody na ľudský organizmus, najmä na pečeň a žalúdok.

Vzácne zloženie

Práve to je to, čo robí túto minerálnu vodu tak mimoriadne populárnou a niekoľko desaťročí jednou z najobľúbenejších foriem osvieženia mnohých Slovákov. Je najpredávanejšou minerálnou vodou na Slovensku a to aj vďaka:

  • jej priaznivému a vyváženému zloženiu minerálov,
  • jej blahodarnému vplyvu na tráviaci trakt ako i dýchanie,
  • obsahu vápnika a tým pádom aj prevencii proti osteoporóze,
  • pomoci k správnej funkcii obličiek,
  • a v neposlednom rade skvelej chuti.

B-komplex v minerálke? Žiaden problém

Vedeli ste, že Budiška okrem všetkých vyššie spomenutých zdravotných výhod a priaznivých účinkov dokáže znížiť vyčerpanosť a únavu vďaka obsahu vitamínov skupiny B? Stačí jedna 1,5 “litrovka” minerálky Budiš B-komplex a denná dávka týchto dôležitých vitamínov je doplnená.

Minerálka, ktorá ide s dobou

Tak ako sa všetko dnes vyvíja, inovuje, obmieňa, či modernizuje, jednoducho ide s dobou, tak aj Budiš nie je žiadnou výnimkou. I keď sme minerálnu vodu Budiš vždy poznali len ako čistú minerálnu vodu s bublinkami, dnes to už neplatí.

Svoju obľúbenú minerálku si už môžete vyskúšať v mnohých iných podobách. Ak vás teda omrzela chuť obyčajnej čistej minerálky, prečo nevyskúšať príchuť lesnej maliny, čiernej ríbezle či pomaranča?

Jedna cena za druhou

To, že táto minerálka je medzi Slovákmi veľkým hitom je aj fakt, že zbiera jedno ocenenie za druhým.

Z mnohých spomenieme napríklad cenu za najpredávanejšiu minerálnu vodu na Slovensku čo potrvrdzuje aj prestížne ocenenie “Značka kvality SK”.

Budiška taktiež získala ocenenie najlepšej chuti, tzv: Superior Taste Award, na ktorom sa zhodlo až 120 porotcov zo 14 najprestížnejších kulinárskych ako i someliérskych asociácií Európy.

A ktorá Budiška je tá vaša naj?

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 vecí, ktoré ste o Budiš(ke) netušili

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.