Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Výpady, ich technika a varianty

Výpady predstavujú ľahký, ale mimoriadne efektívny cvik na vyformovanie stehien a zadku. 

Výpady, ich technika a varianty
18. MÁJ 2015

Pri cvičení sa do činnosti komplexne zapája veľký a stredný sedací sval, flexory stehna, adduktory a abduktory, štvorhlavý sval stehna, krajčírsky sval a aj hamstringy (svaly zadnej časti stehna).

Technika cvičenia výpadu

Základ cviku predstavuje stoj s miernym rozkročením, z ktorého vykročíte dopredu tak, že po dokročení bude vaša predná noha v 90-stupňovom uhle. Hmotnosť tela by mala spočívať na prednej nohe, koleno nesmie v žiadnom prípade presahovať špičku a horná časť tela musí byť počas celého cviku vystretá kolmo k zemi. Koleno zadnej nohy sa zastaví tesne nad zemou. Ak cvik vykonávate na jednom mieste, návrat do počiatočnej polohy je cez pätu prednej nohy. Ak kráčate, výpad dokončíte prísunom zadnej nohy pri vstávaní a pokračujete druhou nohou.

Chyby pri cvičení výpadov

  • predkláňanie sa
  • vykonávanie výpadu príliš dynamicky
  • veľmi malé, alebo veľké vykročenie: vykročenie musí byť také, aby predná noha bola (tzn. stehno k lýtku) v konečnej pozícií v uhle 90 stupňov

Typy výpadov

Výpady vpred

Výpady vzad

Výpady do strán

Výpady na bosu

Výpady s TRX

Výpady s preskokom


Zdroj video: yotube.com 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Výpady, ich technika a varianty

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.