Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Piloxing očami Zuzky z Martina

Čitateľka Zuzka

Mnoho žien je presvedčených o tom, že ak sa budú venovať mužským športom, stanú sa z nich "vymakané" ženské s tehličkami na bruchu a s postavou podobnou mužom.

Piloxing očami Zuzky z Martina
4. MÁJ 2015

Bolo to už dávno, keď som pravidelne chodila na taebo. Cvičenie ma veľmi bavilo práve pre jeho tzv. tvrdosť, ale postupne mizlo z programov "fitiek" a bolo nahrádzané novými, zaujímavejšími programami. Hľadala som niečo podobné, no nič také „tvrdé“ ako taebo som nenašla. Taebo má v sebe veľa prvkov z boxu, tak práve preto mi neskôr učaroval piloxing, ktorý Katka zaradila do programu vo Fit Zóne v Martine. Najprv som si naštudovala teóriu. Piloxing je kombinácia boxu, pilatesu a tanca. Znie to dobre, až na tanec. Ale vyskúšala som.

Časť, v rámci ktorej sa boxuje, a ktorá sa strieda s inými prvkami, ako je pilates a tanec, ma veľmi potešila. Ťahá ma to totiž viac k tvrdším športom práve preto, že ich považujem za jednoduchšie na prevedenie, aj keď ich treba vedieť tiež cvičiť správne, aby som si neublížila. Boxovať do vreca alebo so sparingpartnerom je jednoduchšie, ako boxovať do vzduchu. Veď si to každá vyskúšajte. K tomu štvrťkilové rukavičky... A pri boxe je potrebné v zostavách piloxingu ešte aj poskakovať a strihať nohami. V každom prípade je to úžasné. Človek sa nadmerne spotí. Žeby to bolo spôsobené intervalovým tréningom? Všetky toxíny a neporiadok idú z tela preč. Cítim, ako sa mi, pokiaľ nemám úplne svoj deň, vracia úsmev a zmizne zamračené čelo. Vrásky na čele sa opäť objavia iba vtedy, keď premýšľam nad tanečnými prvkami.

piloxing
Čitateľka Zuzka je v strede v zelenom tričku.

 

Čo sa týka pilatesu, to je iný oriešok. Zdal sa ti box príliš náročný? Zabudni na strihanie nohami pri boxe a tvrdší úder. Pilates je súbor cvikov, pri ktorých máš pocit, že nerobíš takmer nič. Je to jednoduché, lenže namakáš sa viac ako pri boxe alebo tanci. A o potení sa ani nehovorím. Veď skús rozpažiť ruky popri tele s dlaňami pred seba, vystri sa tak, že budeš mať nohy v tvare písmena V. V tejto polohe budeš dvíhať nohu s vystretým kolenom hore. Katka kričí: "Napni koleno a aj špičku!" Vtedy už padám. Strácam rovnováhu. A k tomu mám ešte dvíhať i moju nemotornú nohu? Kropaje potu mi tečú po čele a viem, že to ešte nekončí, utieram sa a idem ďalej. Veď je to také skvelé! Inak ja sa už potím len pri tom, ako to píšem. Je to fantastické. Odporúčam otestovať hodinu piloxingu, najlepšie s Katkou.

Pre niekoho bude možno najjednoduchším prvkom tanec. Mne spôsobuje najväčší „stres“. Musím sa na to pozrieť, potom všetko spracovať v hlave, otestovať, vyladiť, a keď pri tom konečne prestanem konštruktívne premýšľať, zistím, že ja vlastne tancujem. Je to skvelé, ale kým to všetko doladím, už je po tanečnom prvku. Nevadí. Teším sa na ďalší a poviem si, že toto je ľahké, toto dám, lenže opäť prichádza ladenie, test v hlave a premýšľanie. Vždy mi mysľou prebehne, aké je to celé super. Pri tanci mám pocit, že sa zauzlím, aj keď naučiť sa tanečné prvky nie je až také hrozné. A už som dokonca túto skúsenosť využila na firemnej párty, keď som po dlhom čase potrápila telo na tanečnom parkete. Hneď som sa tam cítila sebavedomejšie a hlavne sexy!

Ako vyzerá piloxing v praxi? Pozrite si naše video!

Piloxing ma očaril. Ešte minimálne dva dni po ňom mám skvelú náladu a to aj preto, že naša inštruktorka Katka je úžasná a charizmatická osoba. Vie so sebou strhnúť celú osádku telocvične. Všetci sa usmievajú, tešia a je tam fantastická energia, dobrá nálada a neuveriteľný hluk, ktorý počuť na parkovisko obchodného centra. Nikto nič nerieši, len makáme a potíme sa. V tom je to čaro. Po každej lekcii sa naozaj cítim štíhla, sexy a silná.

Odporúčame prečítať: Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť

Zdroj foto: Katka Kuncová

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piloxing očami Zuzky z Martina

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.