Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

5 najúčinnejších cvikov na stehná

Určite každý by chcel mať pekné stehná. Dôležité je si ale uvedomiť, že určite neexistuje iba jednoduchý spôsob, ako sa k ním dopracovať. Niekedy sa môže zdať, že bez ohľadu na to, čo robíte, tieto svaly nechcú spolupracovať. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné vykonávať v každom tréningu na stehná aspoň tri cviky, ktoré sme si pre vás pripravili. Pretože tieto cviky zaťažia stehná v najvyššej možnej miere.

5 najúčinnejších cvikov na stehná
20. APR 2015

Najlepšie cviky na stehná

Drepy

Pri drepoch zameraných na prednú časť stehien je dôležité mať chodidlá na šírku bokov. Spevnite telo a prechádzajte do drepu. Buďte v miernom predklone a dávajte pozor na to, aby ste počas celého pohybu mali chrbát rovný, a aby váš kolenný kĺb ostal v jednej línií s členkom. Klesnúť treba mierne pod úroveň, kedy sú vaše stehná rovnobežne s podlahou. Po dosiahnutí tohto bodu sa vráťte naspäť do východiskovej pozície.

Predkopávanie

Sadnite si do stroja a nohy vsuňte pod valce. Valce by mali byť nastavené tak, aby boli tesne pod úrovňou priehlavku. Začínajte s pomalým vystieraním až do úplného prepnutia v kolennom kĺbe. V hornej polohe zadržte na 2-3 sekundy a vráťte nohy do východiskovej polohy.

Výstupy na lavičku

Postavte sa pred lavičku. Jednou nohou vystúpte na lavičku, pričom druhou nohou iba dostúpte k prvej nohe. Z hornej polohy sa vráťte späť do pôvodnej polohy a opakujte. Nohy striedajte.

Leg-press

Posaďte sa na stroj a celým chrbtom sa oprite o opierku. Chodidla položte na posuvnú plošinu na šírku bokov. Je dôležité aby boli celou plochou opreté o podložku počas celej doby cvičenia. V dolnej polohe by mal uhol v kolennom kĺbe zvierať približne 90°. Po dosiahnutí tejto polohy odtlačte plošinu do východiskovej polohy a cvik opakujte.

Výpady

Zo stoja (nohy vedľa seba) vykonávame výpad vpred tak, že koleno prednej nohy sa nedostáva pred špičku, teda zviera uhol 90°. Koleno zadnej nohy spúšťame, až kým sa jemne nedotkne podložky. Po dotknutí kolena s podložkou sa vraciame späť do počiatočnej polohy. Celý pohyb cvičenia musí byť plynulý a trup je kolmo k podlahe.

Čo sa týka počtu opakovaní, najlepšie je vykonávať 3 série po 10-15 opakovaní, pričom pri nižšom počte opakovaní je vhodné použiť aj vyššiu záťaž a opačne. Tieto typy záťaže samozrejme striedajte. Svaly tak budú stále „mimo“ budú sa musieť prispôsobiť a jediná možnosť ako sa im to môže podariť, je že sa budú spevňovať.

Zdroj video: www.youtube.com


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 najúčinnejších cvikov na stehná

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.