Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!

Mirka

Popularita ženských fitcentier narastá, pretože ponúkajú presne to, čo dnešné moderné ženy potrebujú. Prečo sa oplatí ženské fitnescentrum navštíviť a v čom sa odlišuje od bežnej posilňovne? Venujte pozornosť nasledovným riadkom a dozviete sa viac.

Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!
19. SEP 2012

Idú vám na nervy všadeprítomné mužské pohľady v klasickej posilňovni? Hnevá vás, že viacero strojov nepoužívate a ocenili by ste také, ktoré sú určené pre precvičovanie problematických ženských partií? Potom je pre vás stvorená ženská posilňovňa, kde vás čaká úplne odlišná atmosféra ako v bežnom fitcentre.

V čom sú ženské posilňovne odlišné?

Ak ste niekedy v živote trpeli obezitou alebo nadváhou, určite poznáte nepríjemný pocit, keď sa na vás prítomní vytrénovaní jedinci, ktorých IQ radšej hodnotiť nebudeme, pozerajú s ironickým úsmevom. Naopak, ak ste atraktívna, rovnako vám môžu pohľady cudzích mužov pri cvičení prekážať. Dnešné ženy sa chcú naplno, bez zbytočného rozptyľovania venovať tomu, čo ich baví. I preto obľúbenosť ženských posilňovní neustále narastá.

Podstata ženského fitcentra spočíva v tom, že je šité na mieru pre všetky ženy, ktoré chcú podporiť svoje zdravie, schudnúť alebo vytvarovať postavu. Fitnescentrum pre ženy je určené pre dámy všetkých vekových, váhových i profesijných skupín, ktorým sú k dispozícii fitnes poradkyne, ktoré ponúkajú osobné tréningy, zostavenie jedálnička a pomoc pri cvičení. Mnohé z týchto zariadení majú cieľ podieľať sa nielen na budovaní fyzického zdravia a krásy žien, ale nezabúdajú ani na duševnú stránku osobnosti človeka.

Výhodou je vybavenie ženského fitcentra, pretože k dispozícii sú špeciálne stroje bez závaží alebo iba s ľahkými závažiami, ktoré vyhovujú ženským nárokom a v mnohých klasických posilňovniach by ste ich zbytočne hľadali, pretože tam jednoducho nie sú.

Naozaj kvalitné ženské fitcentrá ponúkajú aj doplnkové služby v podobe sáun a masáží, ktoré sa podieľajú na podpore zdravia. Výnimkou nie je usporadúvanie prednášok z oblasti životného štýlu. Okrem individuálnych tréningov sú k dispozícii skupinové cvičenia ako zumba, aerobic, joga a pod.

Ako to vo fitcentre funguje?

Život v ženskom fitcentre sa vo väčšine prípadov riadi presným rozvrhom, ktorý rozdeľuje čas medzi individuálne, skupinové tréningy, prednášky a ďalšie aktivity. Cvičí sa pod dohľadom osobného trénera, skúsenejšie dámy si bez problémov poradia samy.

U žien má veľkú popularitu napríklad kruhový tréning, ktorý je skvelou kardio aktivitou i posilňovacím cvičením pre hlavné ženské partie. Viaceré fitcentrá ponúkajú presne zostavené kruhové tréningy, kde si precvičíte celé telo. Skladá sa zo zahriatia, aeróbneho, silového tréningu a strečingu. Podstata spočíva v tom, že sa posúvate zo stroja na stroj a riadite sa jednoduchými signálmi strojov, ktoré vám udávajú začiatok, koniec i presun k ďalšiemu úkonu. Po osvojení jednotlivých cvikov zvládnete ďalšie tréningy úplne sama.

Potrebujete pomoc? Obráťte sa na fitnes poradkyňu, ktorá vám ako žena úplne rozumie. Poradí vám vo všetkých oblastiach, v ktorých to potrebujete. Získate aj podporu ďalších žien, ktoré do ženského fitcentra prišli s rovnakými alebo podobnými snami ako vy. Stojí to za to!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3374
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.