Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!

Mirka

Popularita ženských fitcentier narastá, pretože ponúkajú presne to, čo dnešné moderné ženy potrebujú. Prečo sa oplatí ženské fitnescentrum navštíviť a v čom sa odlišuje od bežnej posilňovne? Venujte pozornosť nasledovným riadkom a dozviete sa viac.

Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!
19. SEP 2012

Idú vám na nervy všadeprítomné mužské pohľady v klasickej posilňovni? Hnevá vás, že viacero strojov nepoužívate a ocenili by ste také, ktoré sú určené pre precvičovanie problematických ženských partií? Potom je pre vás stvorená ženská posilňovňa, kde vás čaká úplne odlišná atmosféra ako v bežnom fitcentre.

V čom sú ženské posilňovne odlišné?

Ak ste niekedy v živote trpeli obezitou alebo nadváhou, určite poznáte nepríjemný pocit, keď sa na vás prítomní vytrénovaní jedinci, ktorých IQ radšej hodnotiť nebudeme, pozerajú s ironickým úsmevom. Naopak, ak ste atraktívna, rovnako vám môžu pohľady cudzích mužov pri cvičení prekážať. Dnešné ženy sa chcú naplno, bez zbytočného rozptyľovania venovať tomu, čo ich baví. I preto obľúbenosť ženských posilňovní neustále narastá.

Podstata ženského fitcentra spočíva v tom, že je šité na mieru pre všetky ženy, ktoré chcú podporiť svoje zdravie, schudnúť alebo vytvarovať postavu. Fitnescentrum pre ženy je určené pre dámy všetkých vekových, váhových i profesijných skupín, ktorým sú k dispozícii fitnes poradkyne, ktoré ponúkajú osobné tréningy, zostavenie jedálnička a pomoc pri cvičení. Mnohé z týchto zariadení majú cieľ podieľať sa nielen na budovaní fyzického zdravia a krásy žien, ale nezabúdajú ani na duševnú stránku osobnosti človeka.

Výhodou je vybavenie ženského fitcentra, pretože k dispozícii sú špeciálne stroje bez závaží alebo iba s ľahkými závažiami, ktoré vyhovujú ženským nárokom a v mnohých klasických posilňovniach by ste ich zbytočne hľadali, pretože tam jednoducho nie sú.

Naozaj kvalitné ženské fitcentrá ponúkajú aj doplnkové služby v podobe sáun a masáží, ktoré sa podieľajú na podpore zdravia. Výnimkou nie je usporadúvanie prednášok z oblasti životného štýlu. Okrem individuálnych tréningov sú k dispozícii skupinové cvičenia ako zumba, aerobic, joga a pod.

Ako to vo fitcentre funguje?

Život v ženskom fitcentre sa vo väčšine prípadov riadi presným rozvrhom, ktorý rozdeľuje čas medzi individuálne, skupinové tréningy, prednášky a ďalšie aktivity. Cvičí sa pod dohľadom osobného trénera, skúsenejšie dámy si bez problémov poradia samy.

U žien má veľkú popularitu napríklad kruhový tréning, ktorý je skvelou kardio aktivitou i posilňovacím cvičením pre hlavné ženské partie. Viaceré fitcentrá ponúkajú presne zostavené kruhové tréningy, kde si precvičíte celé telo. Skladá sa zo zahriatia, aeróbneho, silového tréningu a strečingu. Podstata spočíva v tom, že sa posúvate zo stroja na stroj a riadite sa jednoduchými signálmi strojov, ktoré vám udávajú začiatok, koniec i presun k ďalšiemu úkonu. Po osvojení jednotlivých cvikov zvládnete ďalšie tréningy úplne sama.

Potrebujete pomoc? Obráťte sa na fitnes poradkyňu, ktorá vám ako žena úplne rozumie. Poradí vám vo všetkých oblastiach, v ktorých to potrebujete. Získate aj podporu ďalších žien, ktoré do ženského fitcentra prišli s rovnakými alebo podobnými snami ako vy. Stojí to za to!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ženy, nechcete cvičiť s mužmi v jednej miestnosti? Skúste ženské fitko!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.