Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zázračné cvičenia podľa p.Mojžišovej

Tinka

Možno ste o týchto cvičeniach počuli. Sú nenáročné, ale ich účinky bývajú niekedy priam zázračné. Dobrou správou je, že ich nájdete už aj v rozvrhoch našich štúdii a fit centier. Hovoríme o cvičeniach podľa Mojžišovej.

cvičenie podla Mojzisovej
15. NOV 2011
Metóda Ľudmily Mojžišovej je dnes spájaná predovšetkým s cvikmi, ktoré pomáhajú ženám s problémom neplodnosti. Aj keď pôvodne bola zostava týchto kompenzačných cvikov pripravená pre pacientov s bolesťami chrbta a hlavy.


Ľudmila Mojžišová vychádzala z pozorovania funkcie svalov okolo chrbtice. Tieto, pokiaľ nie sú precvičované, ochabnú, spôsobia poruchy držania chrbtice, vychýlenie kostrče či rotáciu panvy a rebier.

Kedy cvičenie podľa Mojžišovho pomáha?

Cvičenie možno s úspechom využiť pri:

  • artróze bedrových kĺbov
  • skolióze u detí
  • bolestiach chrbtice
  • bolesti vonkajších pohlavných orgánov
  • bolesti pri pohlavnom styku
  • nedostavení sa menštruačného krvácania u mladých dievčatne
  • pravidelnej alebo bolestivej menštruácii
  • opakovaných potratoch
  • nemožnosti otehotnenia


Vykonávanie cvikov


Cviky nie sú fyzicky nijako namáhavé ani ťažko uskutočniteľné. Dôležité však je vykonávať jednotlivé úkony presne a pravidelne. Len tak môže dôjsť k uvoľneniu, pretiahnutiu a posilneniu svalových skupín. Cviky vykonávame pomaly, plynulým zapájaním jednotlivých svalov. Nesmie byť pri nich vyvolaná bolesť, len pocit ťahu a napnutie svalov. Ak si chcete byť istí správnym prevedením, môžete cvičenia vyskúšať pod vedením školeného fyzioterapeuta.


Cvičebná zostava je zameraná na posilnenie sedacieho a brušného svalstva, teda svalov, ktoré zabezpečujú správne postavenie panvy, a potom sú to cviky relaxačné, mobilizačné a naťahovacie. Relaxačné a mobilizačné cviky sú potrebné na uvoľnenie napätia svalov panvového dna, ktoré sa môže prenášať na vajíčkovody, maternicu a pošvu. Cvikov je 10 a sú pomerne jednoduché. Každý týždeň sa zvyšuje počet opakovaní, a pravidelnosť a vytrvalosť býva často odmenená.


Okrem funkčnej sterility pomáha táto metóda aj pri slabej, silnej, bolestivej alebo vynechávajúcej menštruácii, pri bolestiach pri pohlavnom styku, pri včasných samovoľných potratoch, pri inkontinencii, pri bolestiach v krížoch a v podbrušku, dokonca pri zlom spermiograme.


S jemnými úpravami sa môže táto metóda cvičiť aj počas tehotenstva, kedy pomáha uľahčiť a zrýchliť pôrod.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Zázračné cvičenia podľa p.Mojžišovej

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

miracle
miracle
 18.2.2013 1:22

Srdecne vas pozyvam naucit sa toto skvele a naozaj zazracne cvicenie na Vikend s cvicenim podla L.Mojzisovej :). Bude sa konat 2-3.marca2013 v nadhernom oddychovom centre Gaudium v Limbachu.
Viac info najdete na nasej stranke
http://studiomiracle-new.webnode.sk/products/relaxacny-vikend-s-cvicenim-podla-pani-mojzisovej-2-3-3-3-2013/