Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Zakladateľ Zumby Beto Peréz zavíta do Prahy

Zumba-party.sk

Podarilo sa mu postarať sa o nevídaný ošial. Pobláznil skoro celý svet revolučným cvičením zvaným Zumba. Áno, reč je o zakladateľovi Zumby Betovi Perézovi, ktorý onedlho zavíta aj do Prahy! A vy máte možnosť zacvičiť si priamo s ním!

zumba
23. FEB 2012

Príde k nám Beto!

Podarilo sa mu splniť si sen a za desať rokov dobiť svet. Z chudobného chlapca, ktorý vyrastal iba s mamou, robil zmrzlinára a vždy sníval, ako bude svojím tancom zabávať ľudí sa stal človek, ktorého obdivujú tisícky ľudí po celom svete. Príbeh ako z rozprávky, avšak za jeho úspechom je veľa tvrdej práce, vytrvalosti a lásky k tancu. To je príbeh Beta Pereza - zakladateľa Zumby.

V  júny sa s ním budeme mať možnosť opäť stretnúť! Už po druhýkrát v stovežatej Prahe, v O2 aréne na Corny WELLNESS MARATHONE. Dátum 2.6.2012 si už teraz rezervujte na nezabudnuteľnú Zumba akciu, ktorá je určená pre všetkých, nielen pre inštruktorov.

3000 Zumba nadšencov pokope

Po minuloročnom úspechu a vypredanej O2 aréne, v ktorej sa stretlo takmer 4 000 nadšencov Zumby, sa organizátori rozhodli, že Beto nesmie na Corny Welness marathone chýbať ani tento rok. Aby si fanúšikovia tejto fitness senzácie odniesli z podujatia ešte väčší zážitok, kapacitu obmedzili na 3 000 vstupeniek a pozvali aj ďalšiu Zumba star- Kas Martin z amerického Utahu, ktorú môžete vidieť na nejednom Zumba DVD-čku. (foto)

Predaj vstupeniek začne už 1. marca 2012 v termináloch Sazka Ticket za cenu 999,-KČ. Okrem Beta si každý účastník maratónu môže zacvičiť na ďalších 12 fitness lekciách vedených špičkovými lektormi, akými sú Olga Šípková, Vláďa Valouch, Lenka Velínská, Roman Ondrášek a až z Číny priletí charizmatický Alejandro Angulo. Taktiež prebehnú inšpirujúce workshopy, wellness výstava výrobkov a služieb. Samozrejme nebude chýbať ani autogramiáda Beta Pereza. Takže dámy, pripravte centrofixky ;-)

Ako vyzerala návšteva Prahy Beta Pereza minulý rok?

http://www.youtube.com/watch?v=0vnE1Wr73Rw&feature=related

Čo ste o Betovi možno nevedeli?

 • Beto sa pôvodne nemal vôbec narodiť. Jeho mama sa v sedemnástich zoznámila s temperamentným, šarmantným mladíkom a majstrom parketu, s ktorým otehotnela. Po tom, ako mu to oznámila, mladý muž sa zľakol a navrhol jej interrupciu. Jeho mamu to veľmi ranilo a rozhodla sa vychovávať dieťa sama. Už od detstva bol Beto neustále obklopený hudbou a hovorí sa, že sa naučil tancovať skôr ako chodiť.
 • Beto vyrastal v chudobných pomeroch, aj napriek tomu mal šťastné detstvo. Mama ho zahŕňala láskou a dobrým jedlom. Hoci žili v robotníckej štvrti, nosili staré a obnosené šatstvo, vždy boli čistí a upravení. Mama bola k nemu neustále milá, vľúdna, láskavá a práve ona ho naučila, že keď je človek nešťastný, má si spomenúť na to, čo všetko má.
 • Keď mal Beto osem rokov mama ho vzala na film Pomáda, v ktorom hral John Travolta. Očarujúce spojenie hudby a tanca v ňom čosi prebudilo a v tom okamihu presne vedel, čomu sa chce venovať- tancu! Mama mu neskôr kúpila vazelínu, ktorú si vtieral do vlasov, aby vyzeral ako John Travolta. Už od ôsmich rokov tancoval na narodeninových oslavách a stal sa najobľúbenejším chlapcom v celej štvrti.
 • Keď mal Beto 11 rokov mama ho prihlásila na judo, v ktorom sa stal nakoniec majstrom a naučil sa disciplíny a sebaovládania.
 • Jeho ďalším vzorom sa stal Michael Jackson, ktorého choreografie vedel naspamäť. Rôzne tanečné kroky pochytil z ulice, naučil sa napríklad aj break dance a postupne všetky tanečné štýly.
 • Učil tancovať modelky na módne vystúpenia a vytváral im choreografie.
 • S tancom sa zo začiatku živil ťažko a neraz prežíval na pohári mlieka a jednom banáne.
 • V dni, keď neviedol hodiny tanca, pracoval v stánku so zmrzlinou. Veľa nezarábal a keďže nevedel ako šetrne narábať s peniazmi, jedného dňa mu už neostalo ani na nájomné a približne mesiac prespával pod pultom zmrzlinového stánku. Zmrzlinu vtedy jedol na raňajky, obed i večeru a vie o nej absolútne všetko.
 • Spolupracoval aj na choreografiách k dvoch albumom kolumbijskej speváčky Shakiry.
 • Prvých šesť rokov od vzniku Zumby si Beto hovoril, prečo si ju ešte nikto nevšimol, Zumba je úžasná. Siedmy rok bol zlomový a Zumba sa rozletela do sveta.
 • Spoločnosť Zumba Fitness je momentálne tak úspešná, že je prirovnávaná napríklad k Applu.


Aj vy sa už tešíte na Beta a jeho kocky na bruchu? ;-)

Dovtedy máme pre vás tip na skvelú Zumbu. Príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.sk.

Zdroj: www.zumba-party.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zakladateľ Zumby Beto Peréz zavíta do Prahy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3373
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.