Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Víkend môžete stráviť kdekoľvek v Európe. Ako nájsť lacnú letenku?

redakcia

Bratislavské letisko rozhodne nepatrí k tým najväčším ani najrušnejším. Vďaka tomu však zaujalo nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré od nás doslova za pár eur lietajú do najrôznejších destinácií.

dovolenka
7. JUN 2017

Ryanair, WizzAir, SmartWings a ďalší tento rok poletia do 23 krajín a 41 destinácií. Z Bratislavy a bez medzipristátí. Najlacnejšia bude spiatočná letenka do rumunského mesta Kluž. Mimo sezóny, v decembri, za ňu dáte len 18 eur.  

Väčšina z vás ale zrejme spozornie skôr pri ponukách na letnú dovolenku alebo predĺžený víkend. Nájsť lacnú letenku je vďaka mnohým vyhľadávačom mimoriadne jednoduché a rýchle. S obľúbeným webom skyscanner.net ani nemusíte vedieť, kam presne chcete ísť.

Vyhľadávacia lišta Skyscanneru totiž umožňuje ako cieľovú destináciu nastaviť položku "Everywhere", teda v preklade hocikam. Finálne miesto si vyberiete podľa termínu, ceny alebo iných kritérií. Letieť môžete z Bratislavy či Košíc alebo pridať aj okolité letiská v zahraničí. Vo Viedni ste z hlavného mesta za necelú hodinku a ani Budapešť nie je príliš ďaleko. Škálu destinácií si tak niekoľkonásobne rozšírite. Výhodné lety môžete nájsť aj zo susedného Krakova alebo Katovíc. 

4ka

Zdroj fotografie: Vlastný zdroj z webstránky www.skyscanner.com

Tento vyhľadávač má samozrejme aj mobilnú aplikáciu pre Android či iOS. Tá sa hodí, ak sa nápad cestovať zrodí mimo kancelárie alebo ďaleko od domáceho počítača. Skyscanneru môžete napísať aj na Facebooku. Odpovie vám automatický robot, ktorý vám potom cez Messenger napíše vždy, keď sa ceny leteniek do vami vybraného miesta zmenia. 

Náruživí cestovatelia odporúčajú aj konkurenčné vyhľadávače Kayak alebo Google Flights. Vyskúšajte, či sa výsledky budú líšiť. 

Z bratislavského letiska lietajú zväčša lowcostové aerolinky, ktoré vám na palubu dovolia zobrať iba batožinu limitovaných rozmerov. Na predĺžený víkend počas horúceho leta ale nič viac nepotrebujete. Odporúčame si dôsledne prečítať všetky obmedzenia. Aby ste sa nikde nestratili a pohodlne našli cestu ku všetkým pamiatkam, zamyslite sa aj nad vyžívaním internetu v zahraničí.

Mobilný operátor 4ka má v celej Európskej únii rovnaké ceny ako na Slovensku. Jedna minúta hovoru, jedna SMS-ka domov alebo 1 megabajt dát vás bude stáť so SIM kartou od 4ky iba 4 centy. Pri dovolenkách v rámci našich hraníc zas môžete využiť neobmedzený internet alebo niektorý z ďalších výhodných dátových paušálov TO. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Víkend môžete stráviť kdekoľvek v Európe. Ako nájsť lacnú letenku?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.