Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

TRX precvičí všetky svalové partie

Tinka

Hľadáte cvičenie, ktoré by malo charakteristiky funkčného tréningu? Jednou z noviniek je TRX cvičenie, ktoré precvičí všetky vaše svalové partie.

TRX cvicenie
23. NOV 2011
 

Aj Vám húta hlavou čo to tie tri písmenka znamenajú? Pokračujte v čítaní, dozviete sa viac. Pardón, dozviete sa všetko ;)

Jednoduchá pomôcka umožňujúca množstvo cvikov


TRX je cvičenie s veľmi jednoduchou pomôckou, ktorá je zložená len z dvoch pevných popruhov nastaviteľnej dĺžky rúčok pre ruky a nohy. Možno ju zavesiť kamkoľvek.

S TRX môžete skúšať nekonečné množstvo cvikov, kedy je jedinou intenzitou uhol Vášho tela oproti závesného bodu a Vaša telesná hmotnosť. Čo znamená, že po celú dobu cvičenia na TRX cvičíte len s váhou vlastného tela a to vo všetkých troch rovinách pohybu, čo je najoptimálnejšie pre komplexné uplatnenie pravidiel funkčného tréningu.

Precvičí nielen svalové partie, ktoré ste zvykli precvičovať pri svojich tréningoch, ale najviac zapojí svaly, o ktorých ste doposiaľ nevedeli. Pri vykonávaní každého cviku je maximálne aktivované stabilizačné svalstvo a sú zachované všetky pravidlá funkčného tréningu.

Cvičia ho aj vojenské špeciálne jednotky

Cvičenie na TRX sa môže zdať ako veľmi jednoduché, ale opak je však pravdou. TRX bol vyvinutý americkými vojenskými, špeciálnymi jednotkami, ktorí ho využívajú hlavne pri tréningoch na svojich základniach i mimo nich.

TRX dnes vo svete naplno využívajú profesionálni športovci, či fitness centrá. TRX suspension trainer sa dá zavesiť a využívať takmer všade. Na ihrisku, v byte zavesený na dverách, v telocvični, či fitcentre. Dobrou správou je, že TRX cvičenie je vhodné nie len pre vrcholových športovcov, ale aj pre bežné fitness cvičenie.

TRX je cvičenie, ktoré sa udomácnilo už aj u nás. Dokonca sa k nemu môžeťe dostať aj cez zľavové kupóny a dopriať si tak dvojnásobnú radosť :) Aj keď sa spočiatku môže zdať, že ide o veľmi náročne cvičenie, nebojte sa.

Netreba si nad ním toľko lámať hlavu, lepšie je zapojiť zvyšok svojho tela a vyskúšať to. Možno Vám práve toto cvičenie natoľko učaruje, že sa mu začnete s nadšením venovať. Veď ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť – skúsiť, ako sto krát počuť.

Tak smelo do toho! :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - TRX precvičí všetky svalové partie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Liška Eliška
Liška Eliška
 24.11.2011 16:50

Toto vyzera na dobru makacku. Vie niekto kde v BA sa tocvici ?smajlik - 6