Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Trápi vás nespavosť? Pomôžte si jedlom

Mia

Ak vás trápi nespavosť, máme pre vás zaujímavú novinku. Prinášame 6 typov jednoduchých potravín, ktoré navádzajú spánok a prispievajú ku kvalitnému spánku!

http://www.sxc.hu/photo/1751
22. FEB 2012

Spánok je veľmi dôležitý pre naše zdravie a pohodu. Umožňuje, aby sa naše telo po celom dni zotavilo. Nedostatok spánku prispieva k našej nepohode a je jednou z hlavných príčin starnutia.

Únava ovplyvňuje náladu. Aj to, ako sa cítime. Chronická únava môže zvyšovať riziko vzniku depresie a úzkosti. Taktiež môže ovplyvniť spôsob, akým reagujeme na ľudí okolo seba.Nedostatok kvalitného spánku negatívne ovplyvňuje naše kognitívne schopnosti, ako aj schopnosť používať svoj mozog. Čo zase môže mať za následok, že budeme menej konštruktívny a kreatívny.

Nie je úplne stanovené, koľko hodín spánku je potrebných, aby bol človek vyspatý a fit. Každý z nás potrebuje iné množstvo spánku. Avšak štúdie ukazujú, že ľudia sú všeobecne veľmi efektívni, keď spia v priemere 7 hodín.

Ako strava pomôže ku kvalitnému spánku

Nespavosť a stres môžu byť spôsobené nedostatkom niektorých nutričných hodnôt. Naša strava by preto mala obsahovať potraviny, ktoré nám pomôžu získať živiny, ktoré nám zase dopomôžu ku kvalitnému a nerušenému spánku.

Predstavujeme vám 6 jednoduchých potravín, ktoré nám môžu pomôcť získať dobrý nočný spánok, aby sme boli svieži a zabvili sa napätia v našom každodennom živote.

Banány

Banány sú vynikajúcim „spánkovým“ ovocím. Ich konzumácia vyvážuje hladinu melatonínu a serotonínu, ktoré sú nevyhnutné hormóny pre hlboký spánok. Obsahujú tiež horčík, ktorý je dôležitým svalovým relaxantom.

Harmančekový čaj

Harmanček je mierne sedatívum, ktoré upokojuje a uvoľňuje, takže je ideálny prirodzený „protijed“ nepokojných duší.

Med

Kým cukor stimuluje, med pomáha mozgu vypnúť.

Ovsená múka

Ovos je bohatým zdrojom melatonínu navodzujúcim spánok.

Mandle

Hrsť mandlí napomáha relaxovať a odpočinúť si. Mandle obsahujú tzv. „ospalé“ živiny tryptofan a horčík, ktoré navádzajú si zdriemnuť.

Ľanové semienko

Ľanové semienko je bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré sa podieľajú na tvorbe dobrej nálady. Mnoho ľudi potvrdilo, že prechodom z olivového oleja (obsahujúci málo omega-3 mastné kyseliny) na orechový a ľanový olej (vysoký obsah omega-3) si pomohli k lepšiemu spánku, a aj k celkovému zlepšeniu nálady :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Trápi vás nespavosť? Pomôžte si jedlom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

cyrus
cyrus
 22.2.2012 14:34

Najma sa netreba poriadne prejest :) Vyskusam teda pocas dna banany xi xi