Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Strollering je tu pre všetky mamičky, ktoré chcú športovať so svojimi deťmi

Mirka
Nemôžete športovať, lebo máte malé dieťa? Verte, že môžete, pretože je tu Strollering!
Strollering – športový program pre mamičky, ktoré sa nechcú odlúčiť od svojich ratolestí
22. AUG 2012

Patríte medzi mamičky, ktoré milujú šport, ale chcú všetok čas na materskej dovolenke venovať svojmu dieťatku? Konečne existuje pohybová aktivita, ktorá vznikla preto, aby splnila požiadavky mamičiek a ich malých ratolestí. Mamičky nie sú limitované nárokmi svojich detí, nie sú odkázané na zháňanie opatrovateliek, jednoducho športujú vtedy, keď sa im zachce.

Strollering je názov občianskeho združenia (a samozrejme športovej aktivity pre mamičky), ktoré má pobočky po celom území Českej republiky. Združenie má niekoľko dôležitých cieľov. Snaží sa, aby mamičky objavili čaro, ktoré spočíva v pravidelnej športovej aktivite a užívali si ho spolu so svojím dieťatkom. Nezabúdajú ani na aktívnu podporu a motiváciu mamičiek v oblasti vzdelávania  a pozitívneho prístupu.

Ako znie jednoduchá charakteristika Strolleringu?

Strollering je zaradený medzi fitnes aktivity, ktoré sa v prípade priaznivého počasia vykonávajú na čerstvom vzduchu s detským kočiarikom. V zimných mesiacoch výborne poslúži aj interiér. Zaujímavosťou je uplatňovanie zásad Pilatesu pri cvičení, dôraz na správne dýchanie a ovládanie techniky športovej chôdze. Výsledkom cvičenia je nielen štíhla mamička so skvelou kondíciou a pevným telom, ale i spokojné dieťatko, ktoré je neustále so svojou mamou. Na Strolleringu je skvelé to, že sa cvičí v skupine, kde sa mamičky vzájomne spoznávajú, vymieňajú si skúsenosti a podporujú sa.

Existuje niekoľko druhov Strolleringu, ktoré si v skratke predstavíme:

Najjednoduchšou formou Strolleringu je ŠPORTOVÁ CHÔDZA. Je vhodná najmä pre mamičky, ktoré so športom začínajú a milujú pobyt na čerstvom vzduchu. Už vyššie sme spomínali, že nie je chôdza ako chôdza. Z tohto dôvodu Strollering kladie dôraz na osvojenie si techniky športovej chôdze. Dôležité je správne dýchanie a posilnenie panvového dna, kde sa uplatňujú najmä metódy Pilatesu. Chôdza je vo svojej podstate kardio aktivitou. Ak sa navyše vykonáva formou intervalového tréningu, čo je pri Strolleringu bežné, je veľmi účinná pri chudnutí a budovaní kondície.

IN-LINE STROLLERING je stvorený pre akčnejšie mamičky, ktoré milujú kolieskové korčule. Pri in-line korčuľovaní dochádza k strate hmotnosti, formovaniu svalov zadku a stehien. Oproti športovej chôdzi je In-line Strollering náročnejší na potrebné športové vybavenie.  

Necítite sa atraktívne? Chceli ste byť odmalička tanečnicou? Potom je pre vás stvorený DANCE STROLLERING. Tanec prebieha zásadne za pomoci veľmi dôležitého nástroja – detského kočiarika. Hudba je citlivo a dôsledne vyberaná, aby sa rovnako páčila detičkám i mamičkám.   

Tvorcovia Strolleringu naozaj nenechali nič na náhodu. Stretli ste s cvičením, ktoré kombinuje pohybovú aktivitu s učením sa angličtiny? Potom vám predstavujeme štvrtú formu Strolleringu – Angličtina v pohybe. Počas lekcií pracujete na svojom tele, vzdelávate sa a ste so svojím miláčikom.

Zdroj: www.strollering.cz


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Strollering je tu pre všetky mamičky, ktoré chcú športovať so svojimi deťmi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.