Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Spojenie tanca a jogy všetkých očarilo

Jana Šimkovičová

Predstavte si veľký stan a v ňom podložka vedľa podložky, človek vedľa človeka. Všetkych spája jediné. Prišli si zacvičiť a užiť akciu pod názvom Tanec a Joga. Čoho sa dočkali? Dozviete sa v najbližšej reportáži, pretože aj my sme tam boli.

Spojenie tanca a jogy všetkých očarilo
12. SEP 2012
Aj napriek obavám organizátorky Adriany Seidler, aké bude v deň akcie počasie, pršalo. Možno niektorým podujatiam by dážď priebeh akcie narušil. Avšak podujatiu Tanec a Joga, ktoré sa konalo 1. Septembra v Jelšoviciach pri Nitre dážď pridal na atmosfére.

 

adriana

V nádhernom prírodnom prostredí nás čakal veľký stan, ktorý prichýlil všetkých zúčatnených a schoval ich pred dažďom. Pred začiatím cvičenia bol už stan plný. Zaujímavé spojenie Tanec a Joga sľuboval zážitok z cvičenia.


jt stan

Po úvodnom privítaní organizátorkou začala celú akciu Michaela Hluchová z Powerjoga Akadémie. Michaela stavila na hodinou, ktorá sa niesla v duchu plynulej powerjogy doplnenej o vlniace sa tanečné pohyby. A týmto poriadne rozprúdila a zahriala všetkých cvičenia chtivých. Niektorí po jej hodine prezliekali tričká, aby pohodlne pokračovali ďalej.


jt

Počas prestávky rozdala organizátorka hudobné nástroje v podobe malých hrkajúcich vajíčok. Akurát sa zmestili do ruky a všetci sme boli zvedaví, čo si pre nás Adriana, majiteľka štúdia Aréna v Nitre pripravila, keďže nasledovala jej hodina. Pozrite si nižšie „vajíčkový tanec“ :)


Po tomto osviežujúcom úvode nasledovala tvrdá „makačka“ v spojení powerjogy a port de bras. Nádherne akčné zostavy za sprievodu dynamickej hudby sa postarali o poriadny pot nielen na tvárach cvičiacich. Atmosféra sa popisuje naozaj veľmi ťažko. Treba ju zažiť.


Kto vie, či to bolo energickou náladou, ktorá sa niesla celým podujatím, ale pred poslednou lekciou sa nám krásne vyjasnilo. Čo určite uvítal posledný hosť, Fredy Aisy. Fredy vniesol do celého podujatia tajomnosť a éterickosť. Joga v jeho podaní priniesla pocity pokoja, úcty a skľudnila na chvíľu myseľ všetkých prítomných.

 

Ale ani Fredy nevybočil z radu a aby splnil poslanie akcie, zapojil do svojej hodiny tanečno jógové prvky. Rozhodne nepoprel fakt, že je skúsený tanečník, pretože sa mu podarilo na záver roztancovať celý dav. Čím prispel k tanečnej a radostnej atmosfére.

 

"Vajíčkový tanec" v podaní Adriany Seidler


Tanec v podaní Fredyho Ayisijt fredy

Vyše troch hodín sme cvičili, tancovali a makali či už fyzicky alebo duševne. Zaslúžili sme si občerstvenie. Prekvapením bolo zdravé a chutné jedlo v podobe sushi a zeleninových šalátikov. Radosť pre oči, ako aj pre naše žalúdky :) Musíme uznať, že organizátorka akcie sa o nás postarala, ako sa patrí. Počas celej akcie bol zabezpečený aj pitný režim.


jt catering


A ako zhodnotili akciu samotní účastníci? „ Bolo to veľmi dobré. Ťažko povedať, čo sa nám páčilo najviac. Každá hodina bola iná a skvelá. Možno jedinou vecou, ktorú by sme podujatiu vytkli je, že nam bolo málo. Prijali by sme ešte pár hodín cvičenia navyše, „ takto zhodnotili podujatie šarmantné účastníčky Evka, Lívia, Petra a Evka, všetky z Nitry,


A my len pridávame. Na takúto profesionálne zorganizovanú športovú akciu prídeme radi aj nabudúce. Veríme, že to bude už čoskoro.

 

                                          janka yomaba

                       Na podujatí si účastníci mohli kúpiť doplnok od firmy Yomaba, ktorá venovala aj ceny do tomboly.

 

Zdroj foto: Archív Adriana Seidler

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Spojenie tanca a jogy všetkých očarilo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.