Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Roman Volák – absolútny majster sveta v karate

Adela Jasenovcova

Slovensko má ďalšieho majstra sveta. Roman Volák (40 r.) získal už svoj stý titul majstra sveta v karate.

Roman Volák – absolútny majster sveta v karate
29. SEP 2017

Počas uplynulého víkendu sa v Anglicku konali súťaže bojových umení „Unity World Championship 2017“. Finále bolo skutočne napínavé, Romanov súper spravil osudnú chybu, keď sa mu nepodarilo chytiť na zem padajúcu zbraň a táto chyba znamenala pre Slováka víťazstvo.

„Vypäté situácie a búrlivá atmosféra v hľadisku sú pre mňa dokonalým hnacím motorom,“ uviedol náš majster sveta, ktorý zároveň uznáva, že sa jeho kariéra pomaly končí.

Roman Volák sa k bojovým športom dostal na základnej škole okolo roku 1990, kedy sa prihlásil na tréning kung-fu (štýl hada, draka, tigra a ďalšie). Súťažne v bojových športoch začínal s kontaktným kickboxom. V roku 1993 vyhral turnaj na Slovensku. V rokoch 1991 a 1992 sa zúčastňoval súťaží v Čechách na Prague Open a v Rakúsku na Vienna Open. Potom sa dlhé roky úspešne venoval modernému freestyle karate. Zviditeľnil sa ako majster sveta vo freestyle karate. V máji 2014 vyhral svetový šampionát vo fullcontact karate v Dominikánskej Republike.

V roku 2011 bol so svojimi 68 zlatými medailami z majstrovstiev sveta ašpirantom na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Celkovo ich v danom roku vlastnil 210.

Unikátny je i v tom, že je schopný vybojovať na jedných majstrovstvách až deväť medailí, kým iní súťažiaci si trúfajú maximálne na tri, zriedkavo štyri kategórie na jednom podujatí, on ide pokojne šestnásť a z toho dvanásť vyhrá. Je povestný svojou rýchlosťou. Založil Freestyle karate academy.

 

A post shared by ROMAN VOLAK (@romanvolak) on

 

Zdroj informácií: www.osobnosti.sk
Zdroj titulnej fotky: Archív Romana Voláka


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Roman Volák – absolútny majster sveta v karate

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.