Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Roman Volák – absolútny majster sveta v karate

Adela Jasenovcova

Slovensko má ďalšieho majstra sveta. Roman Volák (40 r.) získal už svoj stý titul majstra sveta v karate.

Roman Volák – absolútny majster sveta v karate
29. SEP 2017

Počas uplynulého víkendu sa v Anglicku konali súťaže bojových umení „Unity World Championship 2017“. Finále bolo skutočne napínavé, Romanov súper spravil osudnú chybu, keď sa mu nepodarilo chytiť na zem padajúcu zbraň a táto chyba znamenala pre Slováka víťazstvo.

„Vypäté situácie a búrlivá atmosféra v hľadisku sú pre mňa dokonalým hnacím motorom,“ uviedol náš majster sveta, ktorý zároveň uznáva, že sa jeho kariéra pomaly končí.

Roman Volák sa k bojovým športom dostal na základnej škole okolo roku 1990, kedy sa prihlásil na tréning kung-fu (štýl hada, draka, tigra a ďalšie). Súťažne v bojových športoch začínal s kontaktným kickboxom. V roku 1993 vyhral turnaj na Slovensku. V rokoch 1991 a 1992 sa zúčastňoval súťaží v Čechách na Prague Open a v Rakúsku na Vienna Open. Potom sa dlhé roky úspešne venoval modernému freestyle karate. Zviditeľnil sa ako majster sveta vo freestyle karate. V máji 2014 vyhral svetový šampionát vo fullcontact karate v Dominikánskej Republike.

V roku 2011 bol so svojimi 68 zlatými medailami z majstrovstiev sveta ašpirantom na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Celkovo ich v danom roku vlastnil 210.

Unikátny je i v tom, že je schopný vybojovať na jedných majstrovstvách až deväť medailí, kým iní súťažiaci si trúfajú maximálne na tri, zriedkavo štyri kategórie na jednom podujatí, on ide pokojne šestnásť a z toho dvanásť vyhrá. Je povestný svojou rýchlosťou. Založil Freestyle karate academy.

 

A post shared by ROMAN VOLAK (@romanvolak) on

 

Zdroj informácií: www.osobnosti.sk
Zdroj titulnej fotky: Archív Romana Voláka


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Roman Volák – absolútny majster sveta v karate

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.