Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Nový rok ako stvorený pre očistu nášho tela

Alica Hammerova

Obdobie po sviatkoch je ako stvorený na očistu nášho tela. Pomocou detoxikácie odplavíme z nášho tela nahromadené toxíny a škodlivé látky. Začnime už nový rok s očisteným telom.

http://www.sxc.hu/photo/1262463
11. JAN 2012

Pod slovom detoxikácia rozumieme očistenie organizmu zvnútra, teda odstráňovanie toxických látok z tela.

Ako vznikajú toxíny v našom tele?

Najčastejšou formou vzniku toxínov v našom tele je nevhodná kombinácia a skladba potravín. Pri ich trávení vzniká kvasenie a hnilobný proces, ktorého výsledkom sú toxíny. Výsledkom hromadenia a ukladania toxínov v tele je zaťaženie organizmu, ktorého prejavy môžu mať rôznu formu: únava, bolesti hlavy, tráviace ťažkosti, alergia, oslabená imunita a pod.

Ku vzniku toxínov v našom tele pomáha aj nadbytočné užívanie antibiotík, fajčenie, nedostatočná hygiena (hlavne pred stravovaním) a pod.

Vyžeňme toxíny z tela

Cieľom detoxikácie je zbaviť telo škodlivých toxínov a vytvoriť harmonické prostredie pre činnosť všetkých orgánov a telesných funkcií. Prirodzenými formami, ktorými sa organizmus zbavuje nežiadúcich látok sú potenie, stolica, močenie, kýchanie, dýchanie.

Detoxikácia je vlastne vyčistenie organizmu zvnútra. Pri detoxikácii dochádza k uvoľňovaniu a vylúčeniu toxických látok a odpadov z tela. Preto, aby detoxikácia bola úspešna, podmienkou je dostatočný pitný režim.

Formy detoxikácie

Detoxikáciu môže absolvovať každý človek bez obmedzenia veku a nemá žiadne škodlivé účinky. Najprirodzenejšou formou detoxikácie je úprava obsahu a množstva stravy ako aj zvýšenie pitného režimu tak, aby prišlo k pravidelnému vyprázdňovaniu tela.

Iná forma detoxikácie je jednodňový resp. viacdňový pôst (raz alebo dvakrát do mesiaca) alebo jednodňový pitný režim. Počas tohoto dňa pijeme iba čistiace čaje, bylinkové čaje, teplú čistú vodu alebo čerstvo pripravenú šťavu z nejakého druhu zeleniny.

Tomu, kto nie je zástancom pôstov sa doporučuje pravidelné pitie prečisťujúcich čajov. Vďaka nim sa z tela uvoľňuje veľké množstvo toxínov.

Ďaľšou formou detoxikácie je detoxikačná kúra prostredníctvom liečivých rastlín. Prvým krokom je pomocou vlákniny z liečivých rastlín vyčistiť hrubé črevo od toxínov. Ďalej je nutné doplniť užitočné črevné baktérie, a zároveň detoxikovať pečeň. Nakoniec očistíme organizmus od takých ťažkých kovov a od iných znečisťujúcich látok.

Náročnejšia forma detoxikácie je klystir vykonaný vodou alebo bylinným roztokom. Detoxikácii napomáha aj fyzická aktivita, teplé kúpele, teplá sprcha a sauna pre zvýšenie vylučovania škodlivých látok.

Načo je detoxikácia vlastne dobrá?

Správnou detoxikáciou je možné ťažkosti nielen odstrániť, ale im aj predchádzať. Zmenou stravy a zvýšeným príjmom vody je možné odstrániť prekyslenie organizmu. Detoxikácia napomáha prečistiť si orgány, eliminovať až úplne odstrániť bolesti, uvoľniť svalové napätie, stimulovať imunitný systém. V neposlednom rade pôsobí aj na psychickú pohodu človeka.

Detoxikácia prináša so sebou veľa zdravotných výhod, a tak záleží len na nás, či si budeme telo len umývať zvonka, alebo podstúpime aj očistu tela zvnútra.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nový rok ako stvorený pre očistu nášho tela

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.