Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Najmladšia zumba inštruktorka

Dada, Zumba-party.sk

Catalina Mejia je držiteľka svetového rekordu – ako najmladšia inštruktorka Zumby na svete! Jej zverenci ju často žiadajú o hodiny tanca. Musí ich však odmietnuť kvôli školským povinnostiam. Veď je iba v druháčka na strednej škole!

zumba
7. MÁJ 2012

Po takmer roku overovania jej veku a platnosti školení, Guinessova kniha rekordov potvrdila, že Catalina je vo veku 11 rokov 4 mesiace a 12 dní najmladšia Zumba inštruktorka na svete. Tento rekord už nikdy nebude prelomený, pretože podľa nových pravidiel musí mať inštruktor najmenej 16 rokov.

Mať kus papiera o rekorde je milé, ale to nie je dôvod, prečo je Zumba pre Catalinu zázrak. Jej rodičia ju do ničoho netlačili. Mama Patricia ju raz zobrala na prvú hodinu Zumby, pretože vedela ako jej 10-ročná dcérka zbožňuje tanec. „Telocvičňa praskala vo švíkoch a pred jej dverami sa vytvoril obrovský rad“, spomína Catalina. Latinské pohyby a energia zhromaždená v telocvični jej pripomenuli Kolumbiu, odkiaľ pochádza. “Nemohla som uveriť, keď ma inštruktor zavolal na pódium, aby som tancovala vedľa neho. Ale povedala som si: Ak ťa volá, tak choď! A nejako som tam zostala aj na ďalšie pesničky“, opisuje Catalina.

Catalina sa stala závislou na Zumba hodinách. Až tak, že sa spýtala Michaela, svojho inštruktora, ako sa môže stať Zumba inštruktorkou. „Choď na najbližší kurz“, znela jednoduchá odpoveď.

Najbližších pár mesiacov strávila nacvičovaním krokov, až ju v decembri vzala mama na kurz inštruktorov. Keď Catalina odchádzala z kurzu, ešte nevedela, že je novou držiteľkou svetového rekordu.

Žiadny majiteľ štúdia nenajme 11-ročné dievča a tak zákon skrížil jej plány. Začala cvičiť pre svoju rodinu, pracovala na krokoch pred zrkadlom v pivnici a začala ponúkať svoje cvičenie a vystúpenia kamarátom ako súčasť ich narodeninových párty. Založila aj Zumba klub v škole.

Napriek tomu, že väčšina detí sa vzdá svojich aktivít po roku až dvoch, Catalina bola Zumbe absolútne oddaná. Veľkú zásluhu na tom má charizma zakladateľa Zumby Beta Pereza: „Je to môj najväčší idol, stále sa pozerám na jeho plagát v izbe“, smeje sa mladučká Catalina. Zbožňuje atmosféru na hodinách. „Je to párty. Stretnem nových ľudí a vždy sa tu niečo nové udeje. Robí ma to šťastnou.“

Na ceste k jej snu bol zlomový okamih v roku 2010, keď sa ukázala na Halloween párty v jednom štúdiu. Spolumajiteľ k nej prišiel a ponúkol jej možnosť začať cvičiť Zumbu pre teenagerov. Spočiatku bol veľmi skeptický, no mal tušenie, že Catalina nie je bežný teenager. Nikdy nemala strach z pódia a okamžite svojimi choreografiami pútala pozornosť.

Minulý rok cvičila pre deti a mládež, a pomáhala na hodinách pre dospelých. Zrazu prišiel zlom. Bola sobota. Bolo evidentné, že vie čo robí. Postavila sa pred 50 žien a dávala im pokyny. „Choďte vlastným tempom. A usmievajte sa! Budem veľa kričať a vy, vy budete tiež!“ Tu spolumajiteľ videl, že dať jej šancu bolo správne rozhodnutie. Teraz vedie Catalina aj hodiny pre dospelých.

Hoci by Catalina mohla tancovať neustále, obmedzuje hodiny len na víkend. Jej prioritou sú Zumba hodiny pre študentov a fakultu na jej strednej škole.

Jej plán do budúcnosti je vyhradiť si viac času na Zumbu, na organizovanie Zumba maratónov a charitatívnych podujatí, ktoré by podporovali tanec. Jedno podujatie má už za sebou a zorganizovala ho viac menej sama. Minulý rok to bola udalosť, ktorej výťažok šiel do Japonska zasiahnutého zemetrasením a tsunami. Aj v škole je prezidentkou krúžku, ktorý sa venuje charite.

V auguste sa koná Zumba konferencia v Orlande na Floride, kde je možné stretnúť všetkých najlepších inštruktorov na svete. „Dúfam, že si zatancujem s Betom na pódiu:)“, teší sa Catalina. A aké sú jej ďalšie ambície? „Chcem robiť tréningy pre Zumba inštruktorov, aj na medzinárodnej úrovni a tiež vlastniť tanečné štúdio“ dúfa Catalina.

Najmladšej Zumba inštruktorke na svete držíme palce v plnení jej snov :)

Leto sa k nám valí obrovskou rýchlosťou. Ak si aj vy potrebujete rýchlo a zábavne vyformovať postavu, príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.

Dada, Zumba-party.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najmladšia zumba inštruktorka

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.