Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Mení Zumba figúru?

Mirka

O Zumbe sa vedú polemiky, či je týmto cvičením možné schudnúť. Alebo sa pri nej len dobre vypotíte? Trochu sme sa na to pozreli. Výsledok sa vám bude páčiť´:)

zumba
1. NOV 2011

Cvičíte Zumbu pravidelne? Potom viete na otázku o tom, či Zumba mení figúru alebo nie, pohotovo odpovedať. Moja skúsenosť je nasledovná:

  • Rovnaká strava + Zumba trikrát do týždňa = Zníženie hmotnosti (vhodné pre udržanie hmotnosti a stratu niekoľkých kilogramov)
  • Úprava jedálnička + Zumba trikrát do týždňa = Zaručený spôsob získania a udržania sexi figúry (dodržujte vtedy, ak potrebujete stratiť viac kilogramov)
  • Existuje však aj tretia nepopulárna možnosť: Cvičenie môže zvýšiť apetít a výsledkom je nula alebo mierne priberanie. Priberanie môže spôsobiť aj nedisciplinovanosť – riadenie sa pravidlom: „Cvičím, teda môžem zjesť, čo chcem a koľko chcem.“

 

Z toho vyplýva, že účinnosť cvičenia je vo vašich rukách. Ak je Zumba pre vás len skvelou párty, kde sa odreagujete, je to v poriadku. V prípade, že chcete na svojom tele niečo zmeniť, musíte urobiť oveľa viac. Poďme sa však pozrieť na samotnú Zumbu ako účinný tréning.

Zumba je založená na intervalovom tréningu, ktorý je najúčinnejším spôsobom chudnutia

Zumba je založená na princípoch intervalového tréningu. Väčšina odborníkov považuje za najlepší spôsob chudnutia práve intervalový tréning. Cvičenie sa skladá z intervalov, ktoré sa pravidelne striedajú.

Základom intervalového tréningu je, že jednotlivé intervaly sa cvičia vo vysokej alebo nízkej intenzite. Intenzita je podmienená záťažou, prípadne rýchlosťou. Mnoho ľudí cvičí pravidelne, ale nemôže schudnúť, pretože trénuje v rovnakej intenzite – dôsledkom je spomalenie metabolizmu a následné zastavenie procesu chudnutia.

Ako to funguje v Zumbe? Hodina sa vždy začína miernym rozohriatím organizmu. Intenzita intervalového cvičenia je podmienená rozlične rýchlymi rytmami piesní a zložitosťou choreografie. Merengue, Salsa, Reggaeton, Cumbia, Calypso a mnohé ďalšie štýly ako Hip hop či brušné tance, sú zárukou dokonalého intervalového tréningu, ktorý zrýchľuje metabolizmus. Na záver nasleduje vydýchanie spojené s uvoľňovaním jednotlivých svalových partií. Počas hodiny poctivého cvičenia Zumby môžete spáliť až 450 kalórií.

Pozrime sa na účinky Zumby v kocke

Intervalový tréning je pomerne náročný. Pri Zumbe to však neplatí. Zabávate sa a ani neviete ako, hodinu tréningu máte za sebou – so všetkými výhodami:

  • Posilníte svalstvo a spálite tuk (ku spaľovanie dochádza vďaka tomu, že intervalový tréning skvelo naštartuje metabolizmus - zrýchlený metabolizmus pretrváva aj vtedy, keď necvičíte),
  • Pozitívne ovplyvníte kardiovaskulárny systém,
  • Postupne zlepšujete kondičku – už nikdy žiadne dychčanie po prejdení niekoľkých schodov alebo do kopca,
  • Získate pozitívnu energiu, ktorá vás bude sprevádzať pri vykonávaní všetkých povinností v bežnom živote,
  • Existuje predpoklad, že v cvičení vytrváte, pretože je zábavné a nikdy sa nebudete nudiť,
  • Posilníte si sebavedomie – uvidíte prvé pozitívne výsledky, ktoré vás ešte viac nakopnú k rozumnému získavaniu ladných kriviek,
  • Zlepšíte si tanečnú obratnosť, flexibilitu a rovnováhu, ktoré sa vám zídu ani nebudete vedieť kedy.

 

Prajeme vám veľa zábavy a len pozitívne účinky z cvičenia Zumby!


DISKUSIA K ČLÁNKU (3)

Diskusia k článku - Mení Zumba figúru?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

monika
monika
 26.1.2012 18:18

Naozaj sa da pri zumbe schudnut?

 
luca
luca
 11.11.2011 7:57

Je to naozaj tak a som šťastná, že zumba sa u nás začala cvičiť, len to skúste a ste v ton až po uši....smajlik - 10

 
lenka.sakova
lenka.sakova
 5.11.2011 10:42

super clanok:)