Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Jogín daruje každý deň 1000 dolárov, aby zmenil svet k lepšiemu

V čase krízy a uťahovania opaskov sa predsa len nájdu ľudia, ktorí darujú, aby ďalej motivovali. Najnovšie prekvapil jogín Ari Nessel, ktorý sa rozhodol podporiť projekty, ktoré urobia svet lepším.

Jogín sa rozhodol darovať každý deň 1000 dolárov, aby zmenil svet k lepšiemu
7. FEB 2013

 

Každý deň v roku 2013 Ari Nessel a jeho organizácia darujú 1000 dolárov jednotlivcom, ktorí sa rozhodli realizovať projekty podporujúce zdravie spoločnosti. Darovaním 365 tisíc dolárov verí, že pomôže k zmene sveta k lepšiemu. Zároveň dúfa, že myšlienka projektu bude inšpirovať iných k rovnakému činu.

Hľadá a podporuje projekty, ktoré sa venujú udržateľnosti životného prostredia, zmenám v spoločnosti, právu a oblasti wellness. Všetky smery vyplývajú z hodnôt, ku ktorým ho inšpirovala joga, ktorej sa venuje dlhodobo a intenzívne. „Je to hlboko zakorenené v mojej krvi,“ hovorí Nessel, ktorý sa okrem jogy venuje aj obchodu s nehnuteľnosťami. „Všetko, čo som, je odrazom učenia jogy.“

Prečo svoje peniaze neposkytne charitatívnym organizáciám? Verí, že financovanie projektov jednotlivcov bude mať väčší vplyv. Ľudia očakávajú od organizácii pozitívne veci, ale ľudia sú schopní viac sa stotožniť s jednotlivcami.

Samotný príbeh Nessela je tiež inšpirujúci. V jeho podnikaní sa mu darilo veľmi dobre, avšak začal cítiť potrebu realizovať sa vo svete neziskových organizácii. Uvažoval o skončení podnikania, aby sa venoval tretiemu sektoru, keď ho riaditeľ neziskoviek upozornil na to, že viac než jeho práca im pomôžu jeho peniaze. Neprestal teda s podnikaním a popritom založil projekt Pollination. Okrem práce sa aktívne venuje joge a meditácii, prostredníctvom vlastných hodín a workshopov.

Ak máte nápad, ktorý bude mať dlhodobo pozitívny vplyv na svet okolo nás, môžete tiež požiadať o grant. Podrobné informácie nájdete na thepollinationproject.org.

Zdroj: http://blogs.yogajournal.com/yogabuzz/2012/12/1000-a-day-to-create-change.html#.UM9wlPZgATo.facebook

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jogín daruje každý deň 1000 dolárov, aby zmenil svet k lepšiemu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.