Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Joga pre lenivých alias thajská masáž

Tinka

Máte radi masáže? A čo by ste povedali na zmenu. Vyskúšať exotickú thajskú masáž namiesto klasickej masáži, na akú sme zvyknutí. Nie ste si istí? Možno vás dokážeme namotivovať :)

http://www.sxc.hu/photo/1255004
27. MÁJ 2011

Už aj u nás, na Slovensku nájdeme pár wellness zariadení, ktoré majú v svojej ponuke thajskú masáž. Ešte ste ju nevyskúšali? A že v čom sa líši od našich klasických masáži? Je čas ju spoznať.  

Thajská masáž predstavuje jedinečný typ masírovania tela a svalov, a to naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. Radí sa k medicínskej disciplíne a používa sa pri liečení rôznych zdravotných problémov. Jej korene siahajú do r. 2500 p.n.l. Od tohto obdobia prešla mnohými fázami zlepšovania.

V čom je thajská masáž iná 

Celá odlišnosť spočíva v tom, že v tejto masáži sa dostane na rad každý kúsok vášho tela. Ležíte na hrubej žinienke alebo matraci, položenom na zemi. Nepoužíva sa klasický masérsky stôl. To umožnuje masérovi neobmedzený pohyb okolo vášho tela. Pretože masér pri vás nestojí, ako ste možno zvyknutí z klasickej masáže. Raz pri vás kľačí, potom nad vami čupí. Obieha vás z jednej strany, násladne z druhej strany, aby sa dostal naozaj ku každej časti tela a poriadne ju premasíroval.  

Masér pracuje systematicky od končekov vašich prstov na nohách až po vrch hlavy. Využíva svoje lakte, predlaktia, nohy a dokonca kolená na prácu s celou vašou svalovo-kostrovou sústavou. cCieľom je uvoľniť napätie vo vašom tele otvorením jeho energetických kanálov. Takisto uplatňuje naťahovacie cviky a jemný tlak.

Jedna z kľúčových čŕt tradičnej thajskej masáže je blokovanie a uvoľňovanie toku krvi. Známa tiež ako terapia spúšťacích bodov. Masérka môže uplatňovať nepretržitý tlak - okolo 30 sekúnd – počas masáže, kde sa vaše nohy a ruky stretnú s trupom. Tento tlak sa potom uvoľní a v končatinách zrazu pocítite nával tepla, keďže krv do nich bude spätne prúdiť. Je to skutočný posilňovač obehu a hoci to znie trochu zvláštne, je to celkom vzrušujúce, keďže je to dosť odlišné od čohokoľvek, čo obyčajne cítite.

Thajská masáž sa končí krátkou masážou hlavy (podobnou indickej masáži hlavy), po ktorej vám masérka na niekoľko sekúnd zapchá uši prstami a potom ich uvoľní, čo má prinavrátiť vašu myseľ a myšlienky späť na dané miesto a do tohto času. Znie to čudne, ale je to naozaj dobrý spôsob "ako vás priviesť späť k vedomiu".

Neuveriteľné účinky

Ako sme už spomínali na začiatku, thajská masáž sa radí k medicínskej disciplíne. Preto nemá za cieľ telo len poriadne vymasírovať, ale celú kopu imých pozitícnych účinkov:

 • priamo lieči choré orgány a žľazy
 • odstraňuje toxíny z telového tkaniva
 • prináša nabudenie energie, osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu

 

Niektorí túto masáž nazývajú aj jóga pre lenivých. Zrejme kvôli spoločným účinkom, ktoré v sebe zahŕňa aj cvičenie jogy. Nakoniec tí, čo jogu poznáte a cvičíte, posúďte účinky nižšie, ktoré má aj thajská masáž:

 • zvyšuje váš zmysel pre pokoj,
 • dodáva energiu,
 • otvára meridiány (energetické dráhy) v tele,
 • uvoľňuje bolesť a napätie v svaloch,
 • zlepšuje ohybnosť,
 • zvýšuje krvný obeh,
 • podporuje zdravšie spacie návyky,
 • lieči bolesti chrbta, krku, ramien, meravosť a unavené končatiny tlmí bolesti hlavy, stres a mentálnu únavu

Thajská masáž vám zaručí pocit štastia a uvoľnenia. Ponúka Vám možnosť okúsiť neobyčajný pocit pokoja a nabytosti energiou. Nemusíte sa cítiť ospalý, avšak dovoľte si vrátiť sa do skutočného sveta postupne a - ako pri každej masáži.

A nezabudnite sa s nami podeliť o svoje dojmy a pocity...:)


 


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Joga pre lenivých alias thajská masáž

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Alica
Alica
 7.6.2011 9:20

hmmm... dala by som si takuto masazicku, aj hned :)

 
Zdravicko
Zdravicko
 2.6.2011 10:07

Vyzera to zaujimavo. Takuto masaz som este neskusala.

 
Janka3
Janka3
 29.5.2011 21:57

Mala som tu cest vyskusat tuto masaz priamo v Thajsku a okrem velmi dobrej masazi to bol aj skvely zazitok. Oni mi fakt vymasirovali vsetko a dooooobreee smajlik - 18

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 28.5.2011 16:12

Super popísané pocity...
presne ak to je..môžem len potvrdiť...skutočne je to zvláštny pocit, ktorý pri masáži cítite...ale jedinečný...každému vrelo odporúčam...smajlik - 18