Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Herci, ktorí boli špičkovými športovcami

Veronika Shoebridge

Mená týchto ľudí z filmov sú tak známe, že sú v mnohých prípadoch marketingovou značkou. Tušili ste ale, že predtým, ako zahviezdili na plátne, boli úspešnými a uznávanými športovcami?

Herci, ktorí boli špičkovými športovcami
Zdroj: Stokpic, Pixabay.com, CC0
6. NOV 2017

Tu je 10 úspešných príkladov:

Dwayne “The Rock” Johnson

Predtým, ako začal hrať vo veľkých hollywoodskych produkciách, bol súčasťou futbalového tímu Miami Hurricanes, s ktorým v roku 1991 vyhral národný titul.

Arnold Schwarzenegger

Známy pod prezývkou “Arnie” či “Governator” alebo podľa slávnej vety: “Hasta la vista baby”. No ešte predtým, ako sa stal  úspešným hercom a neskôr i guvernérom Kalifornie, slávil jeden úspech za druhým ako bodybuilder. Podarilo sa mu sedemkrát vyhrať titul Mr. Olympia a ako 20-ročnému dokonca aj titul Mr. Universe.

Burt Reynolds

Ďalším z mimoriadne úspešných hollywoodskych príbehov je ten Burtov. Pred jeho hviezdnou hereckou dráhou sa však venoval futbalu. Už počas strednej školy hral za tím Palm Beach a neskôr za Florida State. Jeho futbalovú kariéru ukončilo zranenie, ktoré utrpel počas prvého ročníka štúdia na škole. Neskôr si ho počas autonehody obnovil a to bol moment, ktorý definitívne ukončil jeho futbalovú dráhu.

Jason Statham

Pochádza z Veľkej Británie. Pred tým, ako začal hrať “toho zlého” v amerických trhákoch, bol súčasťou  britského národného potápačského tímu. Bol dokonca aj súčasťou tímu na Hrách Commonwealthu v roku 1990.

 

A post shared by Jason Statham (@jasonstatham) on

Eshter Williams

Nebola len uznávanou americkou herečkou, ale aj úspešnou plavkyňou. Kvôli vypuknutiu druhej svetovej vojny sa v roku 1940 nemohla zúčastniť na letných olympijských hrách. Okrem plávania a herectva sa tiež úspešne venovala biznisu. Bola taktiež komentátorkou súťaží v synchronizovanom plávaní.

Sheryl Crow

Jej meno určite poznáte ako úspešnú speváčku a herečku no ešte pred touto hviezdnou kariérou bola veľmi dobrou reprezentantkou v ľahkej atletike pre štát Missouri, odkiaľ pochádza. V ľahkej atletike sa úspešne venovala najmä behu cez prekážky.

Michael Jordan

Asi najznámejší basketbalista planéty. Hral za klub Chicago Bulls. Vedeli ste však, že si zahral aj vedľa slávneho Bugs Bunnyho a jeho priateľov vo filme Space Jam? Film zarobil viac ako 230 miliónov dolárov.

Chuck Norris

Jeho meno si ľudia často spájajú s množstvom vtipov o obrovskej sile a pohyblivosti. No úspešným bol aj v oblasti bojových umení. Z herectva ho preslávila najmä rola v TV seriáli Walker, Texas Ranger, ktorá na obrazovkách bežala non-stop od roku 1993 do roku 2001.

 

A post shared by Chuck Norris (@chucknorris) on

OJ Simpson

Bývalý úspešný futbalový center a herec, ktorý sa však dostal do väzenia za ozbrojenú lúpež a únos. Filmový fanúšikovia ho poznajú ako odvážneho strážnika, ktorý neváhal vojsť do horiacej budovy, aby zachránil život mačke vo filme Towering Inferno.

Lebron James

Ďalší hviezdny basketbalista americkej NBA, hrajúci pre tím Cleveland Cavaliers, ktorý okúsil ako chutí herecký chlebíček. Zahral si sám seba vo filmoch Entourage a Trainwreck.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Herci, ktorí boli špičkovými športovcami

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.