Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Deti, ktoré sa viac hýbu, majú lepšie výsledky v škole

Mia

Najnovšie výskumy tvrdia, že deti, ktoré sú fyzicky viac aktívne, majú tendenciu byť výrazne cielenejšie a podávať lepšie výkony vo svojej triede.

Deti, ktoré sa viac hýbu, majú lepšie výsledky v škole
7. SEP 2012

Realizované výskumy potvrdili, že deti, ktoré cvičia majú lepšie výsledky v škole než ich fyzicky pasívni rovesníci.

Výskumíčka Amika Singh, ktorá pracovala na novej štúdii povedala, že výsledky hovoria aj o tom, že školy by mali popri vzdelávaní venovať rovnaký čas aj cvičeniu. A rodičia by mali mať rovnaký postoj aj doma.

„Viac pohybu v škole by mohlo znamenať zaradiť malú aktívnu prestávku do vyučovaciej hodiny. Napríklad postaviť sa každú hodinu v triede a robiť „niečo“, hovorí Amika Singh. „Zaktiež by deti mohli chodiť do školy na bicykli. Ide o to, aby počas dňa vykonávali akúkoľvek fyzickú aktivitu. Nielen na hodinách telesnej výchovy, ktoré väčšina detí vníma ako trest.“

Anika Singh a jej kolegovia preskúmali 14 štúdií, ktoré porovnávali súvislosť medzi fyzickým pohybom u detí s ich výdledkami na vyučovacích hodinách v škole. V jednej správe zo Spojených štátov sa uvádza, že študenti, ktorí vykonávali 90 minút športovej aktivity navyše, spravili lepšie test z pravopisu, čítania a matematiky.

Štúdie tiež upozornili na to, že deti, ktoré majú dostatok pohybu sa jednak správajú slušnejšie a môžu sa lepšie sústrediuť na to, čo robia. Nerozpýľujú sa zbytočnostiami. Deje sa to preto, že telesná aktivita zlepšuje prietok krvi do mozgu a tak sú deti viac nabudené, nie sú malátne, bez energie, vysvetľujú vedci.

Podľa škôl v USA, ktoré boli s výsledkami oboznámené nie je možné vyčleniť viac času na pohybovú aktivitu detí v rámci vyučovacieho času. Apelujú na to, že je to aj zodpovednosť rodičov, aby sa postarali o to, že ich deti budú mať dostatok pohybu.

„Každý chce kvalitné vzdelanie pre svoje deti,“ hovorí Amy Eyler výskumník zaoberajúci sa fyzickým pohybom na Washingtonskej univerzite v St. Louis. „Ak je pohyb spôsob, ako zvýšiť túto kvalitu, mali by sa zapojiť aj rodičia a postarať sa, aby ich deti venovali viac času cvičeniu než sedeniu pred počítačom.“


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Deti, ktoré sa viac hýbu, majú lepšie výsledky v škole

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.