Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Chcem byť zumba inštruktor. Čo mám robiť?

Alica

Zamilovali ste si Zumbu natoľko, že by ste ju chceli precvičovať a šíriť toto cvičenie v svojom okolí? Ak áno, zistili sme pre vás informácie, ako postupovať, keď sa chcete stať Zumba inštruktorom.

zumba instruktor
11. NOV 2011
ZUMBA je fitness program v rytme latinsko-americkej hudby, ktorý kombinuje prvky aerobicu a tance. Využíva tance ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a omnoho viac...

 

Hlavná myšlienka zumby spočíva v atmosfére hodiny. Správny inštruktor má ponúknuť cvičencom hlavne zábavu. Rozmýšľali ste nad tým, že by ste skúsili viesť hodinu zumby? Ponúkame Vám jednoduchú cestu, ako sa stať zumba inštruktorom.

Ako sa stať Zumba® inštruktorom?

Podmienkou, ako sa stať zumba inštruktorom je absolvovanie školenia Zumba Basic 1. Oficiálny školiteľ zumba inštruktorov pre Slovensko a Českú Republiku je ZES (Zumba Education Specialist) Daniela Česneková. Kurz možno absolvovať v ktorejkoľvek krajine, avšak na oficálnom školení u spoločnosti ZUMBA® FITNESS LLC, pod vedením oficiálneho ZES.

Školenie pre inštruktorov zumby trvá 2 dni a môže ho absolvovať ktokoľvek od 18 rokov. (Možno sa prihlásiť aj vo veku menej ako 18 rokov, je však potrebný súhlas rodičov). Žiadne dodatočné podmienky nie je nutné spĺňať.

Na konci školenia sa neskladá žiadna písomná alebo praktická skúška. Záleží len na inštruktorovi, či chce trénovať, pracovať na sebe a ďalej sa vzdelávať. Najbližšie termíny pre kurz inštruktorov nájdete na http://www.zumbaslovensko.sk/

Po absolvovaní školenia môžete precvičovať hodiny s názvom Zumba a prezentovať sa ako Zumba inštruktor. Vedenie hodiny zumby bez licence je porušením autorských práv.

Licencia Zumba® inštruktor

Vaša licencia platí 1 rok. Obnoviť jej platnosť možno 2 spôsobmi:

  • Stanete sa členom ZIN™ - Zumba Fitness ponúka vzdelávací program pre všetkých Zumba inštruktorov známy ako ZIN (Zumba Instructor Network). Členovia pravidelne dostávajú nové choreografie a hudbu. Ak sa stanete členom ZIN, Vaša licencia je platná počas doby Vášho členstva v ZIN.
  • Prihlásite sa na ďalšie školenie - Absolvovanie ďalšieho školenia v priebehu 12 mesiacov udržiava Váš status inštruktora aktuálny. Môžete sa prihlásiť na Zumba Basic 2 resp. daľšie školenia ako Zumbatomic, Aqua Zumby, Zumby Gold

 

Registrácia aj pokyny určené záujemcom o školenie inštruktorov nájdete na www.zumba.com alebo http://www.zumbaslovensko.sk/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcem byť zumba inštruktor. Čo mám robiť?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.