Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aqua Zumba – zbaví vás celulitídy!

Mirka

Na Zumbu narazíde dnes všade. Prepadne vás aj v bazéne v podobe lekcie Aqua Zumba. A to, že sa stala hitom medzi cvičeniami, o tom sa už môžete presvedčiť sami.

aqua zumba
14. SEP 2011

Vlastníci licencie Zumby nezaháľajú. Neustále prichádzajú s novinkami z oblasti celosvetovo obľúbeného a zábavného tanečného cvičenia, ktorým Zumba jednoznačne je. Zumba získava nových a nových fanúšikov. Na rozširovaní „fanúšikovskej“ základne Zumby sa aktívne podieľa aj Aqua Zumba, ktorá je jedným z niekoľkých fitness programov značky Zumba®. Aqua Zumba sa pomaly udomácňuje i na Slovensku.

Premýšľate nad návštevou lekcie Aqua Zumby? Chcete vedieť, čo vám hodina cvičenia prinesie? Odpovede sú ukryté v nasledovnom texte.

Je Aqua Zumba rovnako účinná ako samotná Zumba?

Aqua Zumba, podobne ako klasická Zumba je aeróbnym cvičením, ktoré posilňuje kardiovaskulárny systém, buduje svalovú silu a vytrvalosť. Cvičenie privodzuje človeku celý rad zdravotných i psychických výhod.

Jednoducho povedané – Aqua Zumba prináša všetky zdravotné pozitíva vyplývajúce z tradičných fitness programov vykonávaných vo vode. Podstatný rozdiel je v tom, že oproti iným druhom cvičenia je maximálne zábavná. Prečo? Aqua Zumba je magickým spojením latinsko-amerických tancov, vody a aktívneho fitness programu. Výsledkom je skvelá zábava, ktorá dostane každého.

Poďme však k odpovedi na otázku týkajúcu sa samotnej efektívnosti Aqua Zumby. Milí čitatelia, potešujúca správa znie: „Áno, Aqua Zumba je minimálne tak účinná ako klasická Zumba.“ Odpor vody spôsobuje, že cvičenie nepôsobí namáhavo, ale napriek tomu je intenzívne a efektívne.  V mnohých smeroch pôsobí na organizmus šetrnejšie ako tréning v telocvični.

Pohyb vo vode je plný radosti a zábavy. Námahu si ani neuvedomíte. Psychická pohoda je pri cvičení veľmi dôležitá, pretože sa ľahšie spaľujú tuky a buduje svalstvo. Aqua Zumba predstavuje komplexný program na precvičenie celého tela, zlepšenie krvného obehu a posilnenie srdiečka.

Bude vás zaujímať...

Aqua Zumbe sa môžu venovať i tí skôr narodení, pretože eliminuje vznik zranení kĺbov a svalov. Tancu vo vode sa môžu zúčastňovať ľudia, ktorí sa zotavujú po úrazoch alebo niektorých ochoreniach. „Tehuľky“, zbystrite pozornosť! V prípade bezproblémového tehotenstva je Aqua Zumba vhodná i pre vás.

Dôvody, ktoré vám pomôžu v rozhodovaní

V prípade, že klasická Zumba bola záťažou pre vaše kĺby a chrbticu, odporúčame vyskúšať lekcie Aqua Zumby, ktoré sú ku kĺbom veľmi šetrné. Pohyb vo vode je prirodzenou masážou pre svalstvo celého tela. Vodná masáž sa podieľa na eliminácii telesného tuku.

Dokonca je užitočným pomocníkom v procese,  ktorého výsledkom je strata celulitídy! V letných mesiacoch je navyše pohyb vo vode osviežujúci. Samozrejmosťou je množstvo zábavy, smiechu a radosti, ktoré cvičenie vo vode prináša.

Neviem plávať, môžem cvičiť Aqua Zumbu?

Aqua Zumba sa cvičí vo vode, ktorej hladina siaha približne do úrovne hrudnej časti tela. Z tohto dôvodu nie je potrebné, aby ste boli plavcami. Dôležitá je celková stabilita v bazéne. Dosiahnete ju použitím špeciálnych topánok, vďaka ktorým sa budete cítiť bezpečne a sebaisto i keď nie ste plavec.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Aqua Zumba – zbaví vás celulitídy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

www.lazumba.sk
www.lazumba.sk
 26.9.2011 9:40

na pasienkoch každú stredu o 20.00 a 5.10 je tp ZADARMO ....ideme smajlik - 13