Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aktualita týždňa: Pivné kúpele – wellness party s pivom?

Mirka

Kúpeľ v kadi plnej piva s oroseným pohárom moku v ruke, je zbožným želaním každého muža. Pivný kúpeľ skrášľuje, čo, samozrejme, ocenia dámy. Stále máte pochybnosti? Tieto fakty vás presvedčia!

Aktualita týždňa: Pivné kúpele – wellness party s pivom?
31. JAN 2013

 

Pivný kúpeľ sa skladá iba z prírodných zložiek, ktoré sa používajú pri samotnej produkcii piva. Pivné prísady (najmä pivovarské kvasnice, chmeľ a pivný kal) a správna aplikácia sú zodpovedné za rad pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

Dôležitá je teplota okolo 35 stupňov Celzia. Pred vstupom do kúpeľa je vhodné absolvovať pobyt v saune, ktorá organizmus zbaví toxických látok. Samotný kúpeľ trvá približne 20 minút, nasleduje odpočinok a relaxácia na lôžku. Väčšinou nejde o obyčajné rozkladacie kreslá, ale pohovku z ovsenej slamy.

kupel pivny

Aké sú pozitíva pivného kúpeľa?

Pivný kúpeľ je v prvom rade skvelým prostriedkom, ako prekrviť a očistiť organizmus. Nezanedbateľný je pozitívny vplyv na imunitný systém, ktorý sa stáva odolnejším voči nástrahám voľných radikálov.

Vysoký obsah vitamínov skupiny B pozitívne vplýva na pokožku a vlasy, preto sa odporúča všetkým, ktorí majú problematickú pleť. Pokožka je po kúpeli hebká a vlasy lesklé.

Okrem fyzických výhod poskytuje kúpeľ v pive rad psychických pozitív. Po kúpeli budete šťastnejší, pretože pivo pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu, bojuje proti stresu a napomáha pri vyplavovaní hormónov šťastia!Keďže sa v rámci kúpeľa degustuje chutné pivko, prospeje to tým, ktorí majú problémy s trávením a nechutenstvom.

Nejde tu však o žiadnu alkoholickú party, pretože pivný kúpeľ neobsahuje alkohol. Ak očakávate klasickú vôňu piva, sklameme vás. Pivný kúpeľ má príjemnú bylinkovú vôňu a je vhodný aj pre deti. Odporúča sa aj ako doplnková liečba pre kožné ochorenia akými sú lupienka alebo psoriáza.

Tento netradičný wellness zážitok dorazil aj na Slovensko, preto ak sme vás navnadili, pivný kúpeľ si môžete vychutnať napríklad v Bratislave.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Pivné kúpele – wellness party s pivom?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.