Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aktualita týždňa: Chessboxing kombinuje boj a logické myslenie!

Mirka

Rok 2003 bol pre Chessboxing prelomový, pretože sa tento šport zapísal do povedomia ľudí na prvých majstrovstvách sveta v Amsterdame. Boxeri v ringu predviedli nielen fyzickú zdatnosť, ale aj logické myslenie pri partičke šachu.

Aktualita týždňa: Chessboxing kombinuje boj a logické myslenie!
6. FEB 2013

 

Chessboxing spočíva v striedaní kôl šachu a boxu, tak je preverená nielen fyzická zdatnosť boxera, ale aj jeho logika. Súťaž má celkovo 11 kôl, pričom 6 z nich patrí šachu a 5 boxu. Samozrejme, trvanie súťaže môže byť kratšie v dôsledku šikovnosti a rýchlosti niektorého zo súperov.

Chessboxing začína partičkou šachu, pokračuje sa boxom. Medzi jednotlivými kolami je minútová prestávka. Box trvá 3 minúty, partička šachu 4 minúty. Od roku 2003, kedy boli prvé majstrovstvá sveta, sa Chessboxing rozšíril do mnohých európskych miest, pričom najväčšiu popularitu má v Berlíne a Londýne.

Spojením šachu a boxu sa tvorcom podarilo vytvoriť šport, ktorý rovnako dobre preverí nielen fyzickú, ale aj psychickú stránku boxera. Kombinácia týchto dvoch prvkov je veľmi atraktívna aj pre divákov, o čom svedčí neustále narastajúci počet fanúšikov Chessboxingu.

Zaujal vás Chessboxing? Pozrite si zaujímavé videá priamo zo súťaže

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Chessboxing kombinuje boj a logické myslenie!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.