Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aktívne Vianoce: Filmy a dokumenty pre športujúcich ľudí

Vianoce sú aj o pozeraní televízie. Pripravili sme preto pre vás zopár televíznych tipov na najbližší víkend, určených pre tých aktívnejších.

TV
Zdroj: Photo by Jens Kreuter on Unsplash
21. DEC 2018

Bedári

Jednotka 

22.12 o 21:35

Máte radi Spartan race, drsný život v skromných podmienkach? Super, ale aj tak je to len hra. Pozrite si napríklad v Bedároch, ako život v drsných podmienkach vyzeral kedysi naozaj. 

 

Sting: Slobodný človek

Jednotka 

22.12 o 21:35

Možno o tom neviete, no Sting je nielen skvelý hudobník, ale aj presvedčený jogín.

 

Cirque du Soleil: Kooza

ČT2

22.12 o 14:10

Ak nepoznáte legendárnych akrobatov, parkouristov a skvelých gymnastov z Cirque du Soleil, tak ich spoznajte. Instagram týchto cirkusových celebrít je zas skvelý zdroj inšpirácií k cvičeniu. 

 

Bournov mýtus

Nova Cinema

22.12 o 01:15

Trilógia s Mattom Damonom nielen znovu zadefinovala označenie "akčný film", ale aj ukázala Matta Damona v skvelej kondičke a s bojovými scénami plnými nielen Krav Maga techník.

 

Križovatka smrti 3

DAJTO

23.12 o 22:15

Jackie Chen v akcii. Boj, akrobacia, parkour a ešte aj kopec srandy.

 

Lara Croft - Tomb Rider

DAJTO

23.12 o 13:40

Z dnešného pohľadu už síce tento film nie je nabitý takou akciou ako filmové novinky, ale stále je to snímka plná akcie pre všetkých fanúšikov pohybu, dynamických filmov a počítačových hier. A tiež vyšportovanej Angeliny Jolie v tesnom oblečení. 

 

Výcvikový tábor: Druhá šanca

HBO GO

Môže fyzický tréning zmeniť charakter človeka? V tomto dokumente to uvidíte. Mladí ľudia môžu vymeniť dlhodobý trest vo väzení za nový začiatok - absolvovať tvrdý šesťmesačný tréning, pri ktorom sa majú poučiť z prechádzajúcich chýb. V dokumente sa objaví aj Dwayne Johnson (The Rock). 

 

Špeciálne jednotky: Posledný pekelný týždeň

(Special forces: Ultimate hell week)

Netflix

Nedajte sa pomýliť, nejde o tréning špeciálnych vojakov. Ale o ľudí vo výbornej kondícii a v rôznom veku, ktorí sa v tomto seriáli dostali do rúk trénerov špeciálnych jednotiek z rôznych kútov sveta. Každý týždeň iný inštruktor, iný tréning a vždy niekto vypadne. Kto vydrží do konca? Tí mladší alebo tí odolnejší? 


Autor článku

phlubina@gmail.com

Palo Hlubina

Palo Hlubina je publicista, autor štyroch kníh a zakladateľ obsahovej agentúry Samosa, ktorá sa venuje produkcii videí, textov a obsahových stratégií. Fanúšik zdravého životného štýlu, aktívny športovec so zameraním na bojové umenia.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktívne Vianoce: Filmy a dokumenty pre športujúcich ľudí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.