Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aká ja hodina Zumba fitness?

Tinka

Vy ste ešte neboli na žiadnej Zumba hodine? Ak sa na Zumbu zatiaľ len chystáte, trochu vám ju približíme, aby ste vedeli do čoho idete. Ale pozor, je to naozaj chytľavé :)

zumba fitness
29. JUN 2011

Zumba fitness kombinuje dynamickú latinsko americkú hudbu, unikátne a exotické tanečné a aeróbne pohyby. Na hodine sa vašimi nohami "preženú" kroky patriace tancom ako Salsa, Merengue, Cumbia, Flamenco, Reggaeton, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing a ďalšie.

Aj keď tu spomíname tanec, pozor, v zumbe sa netancuje v pároch. Ide o skupinové cvičenie, kde si tancuje každý sám podľa svojich možností a schopností. Zumba však dbá na to, aby tancovanie bolo v prvom rade zábavné a jednoduché. Jej základom je radosť z tanca a radosť z pohybu.

Ako prebieha konkrétna hodina Zumby?

Hodina Zumby spravidla trvá jednu hodinu, čiže 60 minút. Podobne ako na aerobicových hodinách, aj zumba hodina začína krátkou rozcvičkou (warm up). Tá má za úlohu rozohriať náš organizmus a rozpohybovať svaly. To aby telo neutrpelo žiaden šok z rýchleho a náhleho pohybu :)

Postupne sa prechádza na párty atmosféru, v ktorej sa tancujú rôzne tanečné štýly s rôznou intenzitou. Väčšinou sa počas jednej hodiny vystrieda približne 15 piesní, ale to závisí od samotného inštruktora, ako si hudbu na hodinu "namiešal".

Hodina zahŕňa jednoduché kroky, ktoré si ľahko osvojí aj začiatočník. Postupne sa pridávajú dynamickejšie kombinácie, ktoré začnú vytvárať jednoduché choreografie. A tu si prídu na svoje aj pokročilí. Tanečné choreografie sa niekoľko hodín za sebou opakujú. Takže super je, ak sa náhodou stopercentne nechytíte na prvej hodine, doženiete to určite na tých ďalších.

Celú hodinu sa tancuje s prestávkami na oddych medzi pesničkami, ide o intervalový tréning. Pri Zumbe sa nepočíta, tancuje sa iba podľa rytmu hudby. Hodinu sa štandardne ukončí vydýchaním (coll down). Taktiež jemným strečingom, kde sa ponaťahú všetky precvičené a vytancované svaly.

Skvelé účinky Zumby fitness

Prečo je zumba naozaj tak účinná? Hodina zumby strieda pomalšie a rýchlejšie tempo, čo spôsobuje vyšší výdaj kalórií a rýchlejšie spaľovanie tukov. Zumbu radia aj odborníci na chudnutie. Jej cvičením dokážete schudnúť, pretože za jednu hodinu spálite od 800 – 1000 kalórií. Super je, že pri každom tanečnom pohybe formujete iné partie tela.

Celá hodina je zostavená tak, aby vás hlavne bavila, bláznila a zabávala, a aby všetci cvičenci vydržali až do konca. Takisto je to ohromný relax, ktorý omladí vašu myseľ, odpúta vás od každodenných starostí a zaručene vám prinesie pozitívne myslenie a dobrú náladu.

Zumba fitness valcuje svet


Zumba fitnes si získalo milióny nadšencov na celom svete. Prepadli mu najmä ženy, pre ktoré vďaka zumbe klasický aerobik získal novú vzrušujúcu tvár. No nielen ženy sú posadnuté týmto štýlom, rovnako sa to týka aj mnohých mužov.

Nadšenci tohto štýlu hovoria, že počas cvičenia si vlastne ani neuvedomujú, že cvičia. Všetko je to skôr o odviazaní sa a zábave, pričom formovanie postavy je príjemným „vedľajším produktom“. Aj vďaka tomu, že cvičenie nevnímate ako drinu, je pravdepodobné, že sa mu vydržíte venovať pravidelne a dlhodobo. Navyše, zumbe je veľmi ľahké podľahnúť – jednoducho si vás získa.

Výhodou je aj to, že nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie na cvičenie. Postačí vám pohodlný cvičebný úbor (mal by dobre sať pot) a ľahká ohybná športová obuv. Podstatné je, aby ste sa v oblečení i obuvi cítili príjemne.

Ak by však vaše srdiečko pištalo po štýlovom Zumba oblečení, nechajte sa inšpirovať. Prečítajte si článok Sexi zumba oblečenie na vaše hodiny.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aká ja hodina Zumba fitness?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.