Čím je športovec aktívnejší, tým viac energie spotrebuje, to je jednoduchá matematika. Kľúčové je teda to, čo je, aby si doplnil potrebnú energiu.
Zvažujete začať behať, alebo už behávate a vyberáte, ktorý tréning je pre vás vhodný? Voľby máte rôzne. Behať intervalovo, na čas alebo vzdialenosť.
Pre zlepšenie bežeckej kondície je beh v kopcoch užitočným nástrojom. Telo pri ňom pracuje oveľa viac než na rovnom povrchu, čiže zamestnaných je aj viac svalov. Ak ho striedame s behom z kopca, máme možnosť naučiť sa pracovať so zmenami bežeckého štýlu v závislosti od klesania a stúpania.
Nezáleží na tom, či sa zameriavate na rozvoj sily, zväčšenie svalovej hmoty alebo estetiku tela. Na dosiahnutie každého z uvedených cieľov potrebujete napredovať v sile.
Takmer každý je denno-denne vystavený napätým situáciám a tlaku. Pomocou týchto jednoduchých dýchacích techník, ktoré sa dajú robiť takmer kdekoľvek, môžete upokojiť svoju myseľ a dať zbohom stresu.
Cvičiť sa dá v každom veku. Existujú ľudia, ktorí cvičením prekonávajú nielen svoje hranice, ale aj hranice toho, čoho je ľudské telo schopné. Veď behať maratóny po sedemdesiatke? Nuž, keď hlava chce, aj zdravie dovolí.
Slovak Food Festival, najväčší piknik v meste otvorí svoje brány už po ôsmy krát.
Skákanie cez švihadlo pozná určite každý, ale iba málokto ho naplno využíva. Málo ľudí totiž pozná jeho pozitíva a radšej si zabehá. Dokáže teda švihadlo nahradiť beh?
Keď sa povie kardio, ako prvé napadne beh. Aktivita, ktorá je v posledných rokoch nesmierne populárna. Čo však robiť, keď si vás beh nezískal a napriek tomu vás láka kardio tréning? Nemajte obavy, možností je dostatok.
Hroznový cukor asi poznáte už z detstva pre jeho sladkú chuť a balenie v tvare cukríkov. Dá sa síce kúpiť aj v lekárni, ale to netreba chápať tak, že by mal byť zdravší, ako iné cukry. On síce dokáže byť dobrý pomocník, ale aj veľmi zlý pán.