Sedavý spôsob života rozhodne nemôžeme označiť za zdravý. Dlhodobé sedenie má negatívne účinky na naše zdravie, a práve preto je pohyb počas sedavej práce kľúčový - vieme ním predísť rôznym zdravotným problémom. Ako sa viete rozhýbať aj počas dlhého sedenia?
Pripravte si chutné sušienky, ktoré si môžete zabaliť na desiatu či olovrant do práce alebo deťom do školy. Stanú sa vaším obľúbeným receptom!
Aj keď už roky cvičím a mám vytvorený návyk, aj tak príde obdobie - a niekedy stačí pár dní, kedy začne hlava šrotovať. Povie si, že na čo. A začne vymýšľať. Máte to podobne?
Kto by už len nechcel pekné, vyformované ruky, ramená i prsia, však? Silový tréning hornej časti tela má mnoho výhod, ktoré sa prejavujú nielen na vašej fyzickej zdatnosti, ale aj v bežnom živote. Cielené cvičenia na svaly rúk, ramien, hrudníka, chrbta a brucha, sú perfektným spôsobom ako sa udržiavať fit a vo forme.
Počuli ste už o pickleballe? Ak nie, predstavte si ho ako kombináciu tenisu, bedmintonu a stolného tenisu. Je vhodný pre všetky vekové kategórie, začiatočníkov i pokročilých a ponúka mnoho fyzických i duševných benefitov. Máme pre vás 10 dôvodov, prečo sa ho oplatí zaradiť do života!
Keď sme vyhlásili súťaž spojenú s Bežeckou výzvou, potešila nás správa od dvojnásobnej mamičky Moniky: „Konečne som sa po rokoch opäť vrátila k behu. Sama neverím, že som to dala a bez sťažovania sa, normálne ma to baví, teším sa na každý tréningový deň... Kondička oveľa lepšia a hlavne, žiadny odpor nielen k behu, ale ani k cvičeniu samotnému. Ako začiatočník dosť užívam 30 minútový voľný beh, a to len vďaka tejto Bežeckej výzve," napísala nám naša predplatiteľka Monika Gajdošová, ktorá si vedené tréningové a stravovacie plány nevie vychváliť. Čo všetko sa jej s behom spája?
Menopauza je spojená s poklesom hladiny estrogénu a iných hormónov v tele, čím výrazne vplýva aj na zdravie pleti a vlasov. Dobrou správou je, že s jej dôsledkami dokážeme bojovať a zachovať si stále svoju vitalitu. Ako?
Rýchly obed alebo večera, ktorá perfektne zasýti a dodá telu aj potrebné živiny? Pripravte si s nami toto chutné zeleninové jedlo, ktoré je nutrične vyvážené a plné chutí.
Stres sa stal neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života, no je dôležitého rozlišovať. Kým „dobrý“ stres, známy ako eustres, nás motivuje a podnecuje k rastu, „zlý“ stres alebo distres môže viesť k vážnym zdravotným problémom.
Stres je v dnešnej dobe bežný a krátkodobý stres môže byť prínosný napríklad pri zvládaní náročných situácií, no dlhodobý stres má negatívny dopad na náš organizmus – trpí pri ňom najmä imunitný systém. Ako stres zmierniť a podporiť imunitu?