TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Katka Kuncová: Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť

Začínala s aerobikom a taebom. Aktuálne je majiteľkou Fit Zóny v Tulip Center Martin a vedie lekcie niekoľkých skupinových cvičení. 

Inštruktorka Katka Kuncová: Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť
21. APR 2015

Katka Kuncová je ako majiteľka obľúbeného fitcentra presvedčená o tom, že musí ovládať čo najviac cvičení, aby mohla druhých motivovať, ale i kontrolovať svojich zamestnancov. Vybrala si však skvelý tím inštruktorov, ktorí jej pomáhajú v tom, aby si ľudia pohyb zamilovali, schudli prebytočné kilogramy a vyformovali si postavu. Aj preto je FitZóna vždy plná ľudí.

V aerobiku sa nevedela nájsť

Katka začínala ako inštruktorka ešte v roku 2002. V tom období frčalo taebo a aerobik, a preto sa im venovala i ona. Lenže aerobik jej nedával to, čo od cvičenia očakávala. Potom prišiel na Slovensko jumping a ona si povedala, že to je to pravé orechové. „Neskôr som mala pocit, že potrebujem ešte niečo mimo trampolíny. Objavila som piloxing, ktorý mi veľmi sedí,“ prezrádza Katka. Ani tu sa však inštruktorka nezastavila a urobila si certifikát na deepwork. „Deepwork bol tým, čo mi chýbalo do dokonalej mozaiky. Na jumpingu sa vyskáčem, piloxing je spojením boxu, pilatesu a tanca a chýbajúcou časťou tej mozaiky sa stal deepwork,“ hovorí majiteľka Fit Zóny, ktorá existuje už tretí rok a dopĺňa, že tento typ cvičenia majú ľudia radi, pretože je fyzicky náročný a nemusia pri ňom rozmýšľať.

Katka kuncová

V čom je tajomstvo úspechu?

O cvičenie vo Fit Zóne je veľký záujem. No aj Katka mala na začiatku obavy, či to všetko vyjde a  zamýšľala sa nad tým, či bude mať dostatok klientov. „Každý sa toho bojí, ale mala som výbornú podporu zo strany vedenia obchodného centra. Spolu sme riešili aj veci, ktoré sa týkali finančných plánov do budúcna. A naozaj mi vyšli v ústrety. Začínali sme opatrne. Robili sme kalkuláciu pre 7 ľudí na bosu, 15 na jumping a 10-15 na aerobikové cvičenia. Dopadlo to tak, že sme sa vtedy potrebovali doslova nafúknuť,“ spomína majiteľka. Aktuálne vidí problém iba v tom, že štúdio je obmedzené priestorom.

Za úspešných zamestnávateľom treba hľadať tím šikovných ľudí. Ten si Katka našla a spoločne chodia na kongresy a akcie, aby mohli čerpať inšpiráciu a zlepšovať sa. „Sledujeme trendy, chodíme na kongresy, zúčastňujeme sa školení. Každý z inštruktorov musí mať nielen certifikát, ale musí vedieť, čo robí. Vybrala som si skvelých ľudí, ktorí na pódiu nechávajú srdce,“ hovorí Katka Kuncová.

Katka kuncová

Keďže je Katka sama inštruktorkou niekoľkých cvičení, s administratívnymi záležitosťami jej pomáha mama, ktorá jej týmto vytvára zázemie. Ona sa tak môže venovať cvičeniu a prinášaniu nových trendov. „Neobzerám sa, kto a čo robí okolo nás. Myslím si, že netreba zaspať na vavrínoch a pozerať sa dopredu a nie okolo, kto z konkurencie má aký program,“ prezrádza ďalšie z tajomstiev úspechu Katka. Sú tu však aj ďalšie skutočnosti. „Sme zaujímaví aj tým, že používame originálne pomôcky. Každý sa snaží ušetriť, ja si radšej kúpim do fitnes centra bosu ako niečo sebe domov,“ hovorí s úsmevom.

Okrem toho sa snaží ľuďom ponúknuť aj niečo viac ako cvičenie. Organizuje wellness pobyty, dovolenky pri mori spojené s cvičením, spolupracuje s inými zariadeniami aj mimo Martina. Čo je však najdôležitejšie zo všetkého? „Cvičenie ma baví, dávam do toho všetko. Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť, kde dám všetko. Srdce, myseľ i dušu. A energia ide aj z ľudí,“ dopĺňa. Vďaka neuveriteľne pozitívnej energii, ktorú investuje do cvičenia, sa ako jediná zo Slovenska a jedna z ôsmich účastníkov z celej Európy zúčastnila školenia piloxingu v Štokholme. Aktuálne je master trénerkou v zácviku a bude môcť školiť nových piloxing inštruktorov na Slovensku spolu so súčasnou master trénerkou Veronikou Gimeckou. 

Odporúčame prečítať: Bývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa väčší zmysel


katka kuncova
katka kuncova
2 fotografie >>
Skryť
katka kuncova
katka kuncova

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Katka Kuncová: Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.