VIDEO RECEPT: Čokoládový nápoj plný energie

redakcia

Pripravte si nápoj, ktorý vám zlepší náladu a dodá energiu. Navyše je pripravený len z dvoch ingrediencií.

VIDEO RECEPT: Čokoládový nápoj plný energie
Zdroj: Powerlogy
28. AUG 2019

Pokiaľ radi spomínate na bezstarostné obdobie detstva, keď vám mama či babka s láskou pripravovali teplučké kakauko a chceli by ste ho sebe či svojim deťom dopriať aj vy, ale v oveľa lepšej chuti a s neporovnateľne vyššou výživovou hodnotou, máme pre vás recept na čokoládový nápoj od Dušana Plichtu, zakladateľa úspešnej značky Powerlogy.

Čím je tento nápoj výnimočný? Je toho viac, čím sa táto pochúťka odlišuje od bežných čokoládových nápojov. V prvom rade oceníte jeho originálnu čokoládovú chuť a vôňu. Nemenej podstatná je výživová hodnota tejto lahôdky. Pripravuje sa totiž z pravej čokolády a mlieka. Čokoláda sa získava z kakaových bôbov, ktoré obsahujú, napríklad teobromín, kofeín, horčík, vápnik, železo, vitamíny skupiny B, veľa antioxidantov a ďalších prospešných látok. Pitím tohto nápoja teda telu dodáte nielen energiu, ale aj množstvo prepotrebných živín. 

Tajomstvá pravej čokolády

Pýtate sa, ako rozpoznať pravú čokoládu od tých menej kvalitných? Základ je aj v tomto prípade čítať etiketu. Kvalitná čokoláda je totiž vyrobená z kakaovej hmoty, ktorá sa skladá z kakaového masla a kakaového prášku. Platí, že čím viac kakaového masla čokoláda obsahuje, tým lepšie. O niečo menej hodnotný je kakaový prášok, ktorý však stále disponuje slušnou výživovou hodnotou. Čiže čokoláda sa vyrába zmiešaním kakaovej hmoty s ďalšími surovinami, najčastejšie s cukrom. Podľa toho, v akom pomere sa zmiešajú, má čokoláda označenie ako 90 či 70-percentná. Ak na etikete nájdete aj iné zložky, ako napríklad lecitín či dokonca palmový olej, nejedná sa o kvalitnú čokoládu.

Výbornou voľbou nielen na prípravu čokoládového nápoja je Power Choco Bar 90 %. Čokoláda je pripravená zo 100 % kakaovej hmoty získanej z kakaových bôbov z Kolumbie. Tá sa zmiešava s javorovým cukrom, ktorý disponuje nižším glykemickým indexom a známym MCT olejom. To znamená, že čokoláda obsahuje 90 % kakaovej hmoty, ale vôbec nechutí príliš horkasto. Bonusom je i to, že je vyrobená na Slovensku, neobsahuje mlieko, lepok, lecitín, arašidy, palmový olej a ani konzervačné látky. Nuž a táto výnimočná čokoláda je stvorená aj na prípravu čokoládového nápoja, ktorý pijú v Južnej Amerike namiesto rannej kávy. Okrem nej si ešte pripravte kvalitné mlieko a môžete sa pustiť do prípravy samotného nápoja.

Príprava čokoládového nápoja je hračka

Ako na to? Čokoládu Power Choco Bar 90 % stačí roztopiť na sporáku s troškou vody a doliať ju teplým mliekom. Celý postup aj so zaujímavými informáciami od samotného tvorcu tohto receptu nájdete vo videu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Čokoládový nápoj plný energie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2961
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.