Máte dostatok pohybu a oddychu? Smart hodinky sa o vás postarajú

Advertoriál

Podľa výskumu University of Sydney z roku 2018 je nedostatok pohybu druhou najčastejšou bezprostrednou príčinou rastúceho počtu obéznych ľudí. 

Huawei Watch_Surf_Men
Zdroj: Huawei
14. JUL 2020

Podľa autorov je navyše fyzická aktivita zastúpená v populácii veľmi nerovnomerne - kým pre tých, ktorí sú dennodenne “v jednom kole”, môže byť 10 000 krokov smiešnym číslom, pre ľudí so sedavým zamestnaním sa aj polovičný počet stáva výzvou. Ani s oddychom na tom podľa odborníkov nie sme najlepšie, za čo môže najmä psychický stres.

Bez ohľadu na to, ako ste na tom, aj vášmu zdraviu môžu pomôcť technologickí asistenti - napríklad smart hodinky či fitness náramky. Prinášajú niekoľko funkcií, ktorými vás nielen namotivujú k aktivite, ale dokážu aj postrážiť vaše celkové zdravie. 

“Zdravotná” prechádzka

Aj keď sa vám kancelárska stolička môže zdať nadmieru pohodlná, sedenie nie je pre ľudské telo prirodzená poloha. Pri dlhodobom sedení počas pracovnej doby sa často stáva, že sa popri pracovnom nasadení zabudnete postaviť a poprechádzať, na čo si však spomeniete až večer, keď vás začne bolieť chrbát. S hodinkami Huawei Watch GT 2e sa tomu dá jednoducho vyhnúť - každú hodinu totiž upozornia na to, že je čas na trochu zdravého pohybu.

Kvalitný spánkový režim

Kvalitný spánok tvorí gro každého zdravého životného štýlu. Funkcia Huawei TruSleep™ 2.0 počas noci monitoruje kvalitu spánku, srdcový tepv reálnom čase či kvalitu dýchania. Vďaka tomu vám pomôže vylepšiť spánkový biorytmus. Kombinuje technológiu umelej inteligencie a senzory na presnú analýzu problémov so spánkom a poskytuje návrhy pre zlepšenie jeho kvality.

Spánkom to však nekončí. Technológia Huawei TruRelax™sa stará o nepretržité monitorovanie tepu a sleduje stav aj vášho duševného zdravia. S jej pomocou teraz môžete ľahko zmierniť stres a upokojiť sa pomocou jednoduchých dychových cvičení. Inými slovami, hodinky dokážu postrážiť aj vašu pohodu.

Huawei Watch GT 2e

Koľko kyslíka máte v krvi?

Koncentrácia kyslíka v krvi je dôležitým fyziologickým ukazovateľom fungovania dýchacieho systému. Množstvo kyslíka v krvi (SpO2) znamená percento hemoglobínu nasýteného kyslíkom v pomere k celkovému hemoglobínu, ktorý sa nachádza v krvi.

Hladina SpO2 slúži aj ako indikátor celkového zdravotného stavu. S hodinkami Watch GT 2e sa o to už nebudete musieť starať - dokážu SpO2 nielen odmerať, ale pri každom odchýlení od normálu zobrazia upozornenie, že je čas na regeneráciu.

Tréningový plán na mieru

Existuje veľa rôznych druhov cvičenia, no pre každého je vhodné niečo iné. Ako ale zistiť, ktoré sú ideálne práve pre vás? S Huawei Watch GT 2e na zápästí je tento problém vyriešený. Hodinky totiž analyzujú vašu aktivitu a podľa toho vám “ušijú” tréningový plán na mieru.

Obmedzovať sa pritom rozhodne nemusíte - Huawei Watch GT 2e vám dajú navýber až zo 100 rôznych športov. Nechýba napríklad horolezectvo, parkour, skateboarding, surfovanie, tenis, extrémne športy a množstvo ďalších. 

Pri každom tréningu hodinky zaznamenávajú údaje vrátane času, spálených kalórií, srdcového zaťaženia, výsledkov, času zotavenia a ďalších. A ak sa budete chcieť pochváliť sa s výsledkami na sociálnej sieti, stačí na to jediný klik. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Máte dostatok pohybu a oddychu? Smart hodinky sa o vás postarajú

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2952
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.