Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online

Nikola Danišová

Balet je očarujúca a veľmi elegantná tanečná disciplína. Ak ste balet obdivovali už ako malé dievčatko, no nemali ste možnosť takéto hodiny navštevovať, zacvičte si online s Mary Helen Bowers.     

Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online
11. NOV 2015

Mary Helen Bowers je jednou z najvyhľadávanejších baletných inštruktoriek. Primabalerína sa inšpirovala krásou, ladnosťou, no zároveň náročnosťou baletu a založila metódu BALLET BEATIFUL. Táto nová metóda je jedinečná práve v kombinácii fitnes a baletu.

Kto je Mary Helen Bowers?             

Mary Helen vyštudovala prestížnu baletnú školu na Manhattane – School of American Ballet. Tancovala na divadelných doskách po celom svete a momentálne učí balet na Kolumbijskej univerzite. V baletnej branži je veľmi populárna a vyhľadávajú ju napríklad také hviezdy ako Natalie Portman.     

V čom spočíva ballet beuatiful?      

Jedinečné na tejto metóde je spojenie baletu a fitnes. Elegantné baletné pozície a cviky sa kombinujú s fitnes a atletikou. Cviky sú zamerané veľmi presne na konkrétne svalové partie. Ballet beautiful neposilní a neskrášli len ženské telo, ale aj psychiku. Cvičiteľka tejto disciplíny získa zdravé sebavedomie a pocit pohody. Metóda je v zahraničí veľmi populárna medzi celebritami, obľubujú ju aj anjelikovia Victoria´s Secret.

Prečo práve balet

Balet vám zaručí oveľa lepšie a správne držanie tela, no aj perfektne vyformovanú postavu. Účinky baletu sa odrazia najmä na chrbtici. Baletnými cvikmi totiž precvičíme a posilníme aj drobné chrbtové svaly, ktoré pri bežných činnostiach takmer vôbec nevyužívame.            

Vďaka baletu máme s problémovými partiami po starostiach. Baletnými cvikmi si totiž dokážeme vytvarovať priam božský zadoček a štíhle nohy. Hoci táto disciplína rozhodne telo posilňuje, formuje a dodáva mu eleganciu, pri týchto amatérskych baletných tréningoch nemôžeme počítať s radikálnou stratou hmotnosti.     

Pre koho určite nie             

Amatérske kurzy baletu sú vo všeobecnosti vhodné pre každého. Vekové a hmotnostné obmedzenia nie sú, takže sa môžete pustiť s vervou do toho. Ak však máte vyššiu nadváhu, musíte rátať s tým, že vaše členky a kolená budú viac zaťažené.   

Pozor si ale treba dať predovšetkým po úraze či operácii. Pri takýchto komplikáciách už rozhodne necvičte sami. Vzdajte sa radšej cvičenia online a prihláste sa na kurzy, aby ste boli pod dozorom inštruktora. Ten bude presne vedieť, čo si môžete dovoliť a čo už nie. Na takéto kurzy, ktoré sú ballet beautiful veľmi podobné, sa môžete prihlásiť v Bratislave. Úplne by ste sa mali baletným hodinám vyvarovať vtedy, ak máte vážne problémy so srdcom a pľúcami.

Online hodiny s Mary Helen Bowers              

Mary pravidelne pridáva na youtube videá s ballet beautiful cvikmi, ktoré sú zamerané na určité skupinové svalstvo a svalové partie. Veľmi často sa Mary zameriava nielen na bruško, zadok  a nohy, ale aj ramená. Tie totiž bývajú rovnako problémové ako iné partie. Vďaka jej videám docielite krásne a štíhle labutie paže bez ochabnutého svalstva.

Mary svoje cviky predvádza bez závaží a činiek. Cvičí sa len pomocou vlastného tela. Hoci sa cvičenia zdajú byť na prvý pohľad až banálne, nedajte sa oklamať. Ich náročnosť je vo vyššom množstve opakovaní, no aj v pozíciách, v ktorých sú cviky vykonávané. Navlečte si teda pohodlné ponožky a zacvičte si v pokoji vášho domova napríklad s týmto videom:

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Revolučný program glameness: vyformuje a posilní postavu pomocou tancaGLAMENESS: vyformuje a posilní postavu pomocou tanca

Máte radi tanec, ale tanečné aerobik cvičenia sú už pre vás pasé?

 

Cvičíte a bubnujete. to je cvičenie poundCvičíte a bubnujete. To je cvičenie POUND

Cítite sa pri zumbe trápne, je aerobik pre vás nudný, jumping zasa príliš náročný a kruhového tréningu máte plné zuby?

 

Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlnyBodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny

Využite prirodzenú energiu vo vašom tele pomocou nového cvičenia bodywaving. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3230
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.