Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

To ste mali zažiť! Move academy Reebok tour v Martine

čitateľka Zuzy

Lístok kúpený už približne mesiac dopredu a ja ležím v posteli s nejakou trápnou chrípkou alebo niečím podobným. 

To ste mali zažiť! Move academy Reebok tour v Martine
4. APR 2016

Ledva som sa pohybovala po byte, takmer nič nejedla, len som ležala v posteli. Stále ležím v posteli a úžasná akcia sa blíži. Vsugerovala som si, že som zdravá a každým nádychom sa uzdravujem.

reebok tour
Zdroj foto: čitateľka Zuzy

Neviem, či zabrali antibiotiká alebo skôr autosugescia, no v každom prípade tá sobota prišla a vôbec sa ma nepýtala: „Are you ready?“ Lenže ja som už bola ready. Nie síce úplne na 100 %, ale tak na 90 % rozhodne áno.

reebok tour
Zdroj foto: čitateľka Zuzy

Hneď za vstupom nás vyspovedala pani za počítačom. Identifikovali sme sa menom a ona nám za to, že sme boli také milé, odovzdala silikónový ružový náramok s vyrytým nápisom – Move academy. A ako bonus sme dostali bielu papierovú taštičku, kde nás čakali ďalšie prekvapenia v podobe telového mlieka a ďalšieho krému, plus malý snack k športovaniu. Bolo to veľmi príjemné prekvapenie.

Lea Grančič – garantka tejto mega akcie – nám venovala pár milých slov na úvod a predstavila inštruktorky, ktoré nás dnes budú „trápiť“. Začali sme DeepWorkom. Túto hodinu mali na starosti tri inštruktorky a rozbiehala to Lucka Lajčiaková. Lucku mám rada, má inštruktorskú charizmu a je veľmi milá. Aj jej precvičovanie mi sedí, z pohybov jasne vidno, čo treba ako zacvičiť a ako daný pohyb viesť. Ďalšiu časť mala na starosti mnou obdivovaná inštruktorka – Katka Vašek Kuncová,  ktorá bola v domácom prostredí, teda v Martine. K nej chodím cvičiť pravidelne, takže to bola pastva pre oči, balzam na dušu a zážitok pre telo. Hneď bolo cítiť energiu v celej miestnosti. Strednú, vlastne tú najdôležitejšiu časť, mala na starosti Zuzka Feltovičová. Celkovo lekcia mala super energy a všetko bolo, ako má byť.

Dali sme si krátku pauzu, vymenili čierny outfit za viac farebný, a skočili sme do ružovej. Čakalo nás krásne, viac menej ženské, cvičenie piloxing master class v podaní Katky z Martina, ktorej sekundovala ako príjemné krovie inštruktorka Mirka. Tak sme nahodili piloxing rukavičky o váhe 250 g a párty mohla začať. Vtedy som si uvedomila, aká je tá miestnosť veľká a aké by to bolo fantastické, keby Katka mala k dispozícii takúto mega miestnosť na piloxing. Vždy sa nás tam natlačí toľko, že už sa zdá, že sa tam ani nepomestíme, lenže dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Celou sálou sa ozývalo piloxingové "uuuuu uuu". Milujem toto cvičenie. Na konci som z neho nabitá energiou.

reebok tour
Zdroj foto: čitateľka Zuzy

Výmena „stráží“ na pódiu a ideme ďalej po mini prestávke. Veď času bolo málo na toľko krásnych cvičení. Pokračovalo sa s PorteDeBras. Inštruktorka Helenka Ballová svojimi ladnými pohybmi lákala opakovať dav pod pódiom, aby ju nasledoval. Priznám sa, že toto cvičenie som netestovala, regulérne musím uznať, že po tej dvojtýždňovej chrípke som jednoducho nemala toľko síl. Bolo to ladné a krásne cvičenie, dobre sa na to pozeralo, ale toto nie je pre mňa. No, ale krásne to bolo. A baby si to evidentne užívali plnými dúškami, súdiac podľa ich výrazov.

Tri úžasné cvičenia za nami a ešte nás čakali tri ďalšie. Na jedno som sa tešila rovnako ako na DeepWork. Bol to BodyArt a mala ho precvičovať Lea. O tom však až trochu neskôr.

reebok tour
Zdroj foto: čitateľka Zuzy

Na pódium sa vyšplhala Kika Ružičková, ktorá bola nateraz inštruktorkou dance aerobicu. Úprimne, aerobic to nikdy nebolo pre mňa – príliš veľa tanečných prvkov pokope a dlhé zostavy na pamätanie si. Tak som sa opäť len pozerala. Baby sa smiali a vyblbli, čakala som, aby sme mohli opäť striedať a mohol prísť mnou očakávaný BodyArt.

Lea, majiteľka Move Academy, už stála na pódiu, krátko povedala inštrukcie k ďalšiemu cvičeniu, dala si málinko stíšiť hudbu a išli sme na to. BodyArt je vlastne starší brat DeepWorku. Cviky sa podobali, resp. vychádzali z podobných postojov. Páčilo sa mi to. Bolo to silové a strečingové zároveň. Bola som dokonale rozbitá a zároveň poriadne natiahnutá. Hotová fantázia. Lea je fantastická. Má príjemný hlas, a keď ho zvýši a povie, že sa máme vystrieť, lebo to vidí, človek hneď spozornie a napraví sa. Bolo to super. Veľmi sa mi to v jej podaní páčilo.

reebok tour
Zdroj foto: čitateľka Zuzy

Mini pauza a ideme ďalej. To som však už nedala. Už som jednoducho nemala silu. Bola som spokojná a krásne športom unavená – tak príjemne. Dala som si rýchlu sprchu, pobalila sa a išla som pozrieť ešte zvyšné cvičenia v podaní Helenky a Zuzky. Bolo to také partnerské cvičenie – viac strečingové a naťahovacie veci, ktoré sa po toľkom športovaní aj žiadali, vyzerali naozaj zosúladene a veľmi príjemne.

Move Academy tour pokračuje a ak si z iného mesta, alebo si nemala kedy prísť, tak ešte máš príležitosť, finále príde 23. 4. 2016 v Bratislave. 

Zdroj foto: čitateľka Zuzy


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - To ste mali zažiť! Move academy Reebok tour v Martine

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.