Zistite, ako dlho budete chudnúť s krabičkovou diétou

redakcia

Čo na vašu hmotnosť hovorí BMI, ABSI či WHR index a ako dlho vám bude trvať, kým sa s krabičkovou diétou dopracujete k vysnívanej hmotnosti? 

Zistite, ako dlho budete chudnúť s krabičkovou diétou
26. SEP 2016

Tušíte v kútiku duše, že s vašou hmotnosťou nie je všetko v poriadku? Pozrieť sa pravde do očí vám môžu pomôcť aj indexy, ktoré zhodnotia, ako na tom s hmotnosťou ste. Medzi najznámejšie, ale čoraz menej používané, patrí index BMI. Oveľa väčšiu vypovedaciu hodnotu má index ABSI a zaujímavé sú aj informácie, ktoré ponúka WHR index. Pozrime sa teda na ne bližšie.

BMI – index telesnej hmotnosti

Jedná sa o index, ktorý berie do úvahy výšku a hmotnosť. Je vhodný skôr pre bežného človeka, pretože skreslené výsledky môže podať napríklad ľuďom, ktorí veľa športujú. Vďaka tomuto indexu možno zistiť, či máte podvýživu, normálnu váhu, nadváhu alebo obezitu a mieru rizika, ktorá sa s vašou hmotnosťou spája.

ABSI – BODY SHAPE INDEX

Oveľa presnejší a spoľahlivejší je index ABSI, ktorý berie do úvahy aj tvar tela, resp. obvod pása. Práve ten môže byť najviac rizikový napríklad z pohľadu kardiovaskulárnych ochorení. Zaujímavosťou je, že ak sa výsledky ABSI pohybujú príliš nízko či vysoko, predstavujú podobné riziko. Najlepšie je držať sa v blízkosti priemeru.

WHR - WAIST TO HIP RATIO

Aj tento index vám môže priniesť zaujímavé informácie o vašej hmotnosti a rizikách, ktoré z nej vyplývajú. Berie do úvahy pomer bokov a pásu.

Viete, ako na tom ste? Zatočte s kilami!

Nadváha a obezita nie sú len estetickým problémom, ale predstavujú najmä zdravotné riziko. Ak vám nie je vlastné zdravie ľahostajné, začnite so zmenami. Výbornou voľbou je krabičková diéta, ktorá vám ponúka chutný, pestrý, zdravý a vyvážený jedálniček, vďaka ktorému získate vysnívanú postavu.

Ak vám v hlave vŕta otázka, ako dlho budete musieť krabičkovú diétu držať, aby ste schudli toľko, koľko chcete, máme pre vás odpoveď. Pozrite si tabuľku, v ktorej nájdete všetko potrebné. Ak je napríklad vaša váha 72 kg a chcete mať niečo pod 65 kíl, musíte ju držať 10 týždňov. Je to neuveriteľné, za 2,5 mesiaca môžete mať nielen vysnívanú postavu, ale aj znížiť riziko vzniku ochorení, ktoré vám hrozia. Idete na to?

Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

6 znakov diéty, ktorá vám prinesie štíhlu líniu i úsmev na tvári6 znakov diéty, ktorá vám prinesie štíhlu líniu i úsmev na tvári

Hoci v nás slovo diéta často evokuje skôr nepríjemné pocity, vôbec to tak nemusí byť. Len si treba vybrať správne. 

 

Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia a ponúka ju veľa dodávateľov. Ako si vybrať toho najlepšieho? 

 

Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?

Problémom „rýchlych a zaručených“ diét je to, že možno s vypätím všetkých síl schudnete, ale tento stav nie je udržateľný. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Zistite, ako dlho budete chudnúť s krabičkovou diétou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

meszarosova@klahoss.sk
meszarosova
 27.9.2016 11:43

Ked mam 72 kg a chcem mat 75 kg, tak asi krabickova nepomoze, ci? :)

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.