Varianty krabičkovej diéty

redakcia

Chcete schudnúť, udržať si hmotnosť alebo organizmus detoxikovať? Krabičková diéta myslí na každého, vrátane ľudí s potravinovou intoleranciou. 

Varianty krabičkovej diéty
4. JUL 2016

Základný variant krabičkovej diéty tvorí redukčný režim klasik, náročnejší môžu skúsiť program gurmán, v rámci ktorého ich prekvapia nápadité kombinácie jedál. Nedočkavci, ktorí potrebujú schudnúť rýchlo, ocenia rýchlu diétu. Okrem toho si na svoje prídu aj ľudia so zdravotnými problémami alebo s odlišnou filozofiou stravovania – celiatici, diabetici, vegetariáni.

Redukčná diéta pre celiatikov

Počet ľudí, ktorí trpia nejakou potravinovou intoleranciou, sa zvyšuje. Azda najrozšírenejšia je celiakia. Jedná sa o ochorenie čriev, ktoré je spôsobené neznášanlivosťou lepku, teda rastlinnej bielkoviny. Lepok sa nachádza najmä v pšenici, ale aj  v raži, jačmeni či ovse. Dospelí sa k celiakii väčšinou dopracujú tak, že v ich strave je zastúpených veľa obilnín, na čo nie je ľudský organizmus prispôsobený.  Ak patríte medzi celiatikov a navyše chcete schudnúť, môžete si v rámci krabičkovej diéty zvoliť redukčný program, ktorý je špeciálne určený pre vaše zdravotné obmedzenie. Zároveň sa naučíte, ako má váš jedálniček vyzerať a zistíte, že aj s týmto zdravotným problémom sa dá stravovať pestro a kvalitne.

Redukčná diéta pre diabetikov

Aj pri cukrovke treba mať špeciálne upravený stravovací režim a dávať si pozor hlavne na množstvo a kvalitu prijatých sacharidov. Výbornými potravinami pre diabetikov sú, napríklad strukoviny alebo ovsené vločky, ktoré sú nabité vlákninou. Chcete redukčný jedálny lístok, ktorý zohľadňuje skutočnosť, že ste diabetik? Vyskúšajte krabičkovú diétu a program diabetik.

Redukčná diéta pre vegetariánov

Mnohí vegetariáni sa dopúšťajú v stravovaní zásadnej chyby – jedia jednotvárnu stravu, v dôsledku čoho im chýbajú hlavne bielkoviny alebo niektoré vitamíny zo skupiny B. Chcete týmto nedostatkom vo svojom jedálničku predísť? Dajte šancu variantu krabičkovej diéty vegetarián.

Detoxikačné programy

Cítite sa bez energie, máte pocit plnosti a chcete telu dopriať niečo navyše? V tom prípade je správnou voľbou detoxikácia. Detoxikačné programy s rôznou dobou trvania pomôžu očistiť črevá, pokožku a krv a zároveň podporia  činnosť pečene, obličiek a pľúc. Po skončení detoxikačnej krabičkovej diéty sa budete cítiť ľahšie, zdravšie a vitálnejšie.

Udržiavacia diéta

Pokiaľ ste si splnili sen o vysnívanej hmotnosti, nepokazte si to nesprávnym stravovaním. Udržiavacia krabičková diéta vám zabezpečí, že jojo efekt nikdy nepríde. Zároveň sa naučíte, ako má váš jedálny lístok vyzerať. 

Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako funguje krabičková diéta?Ako funguje krabičková diéta?

Chcete schudnúť bez stresu a pravidelne jesť pestré jedlá? 

 

6 výhod krabičkovej diéty6 výhod krabičkovej diéty

Skúšali ste to so zdravou stravou už tisíckrát, ale vždy ste zlyhali? 

 

Zdravá strava je pri chudnutí základ. ako ju mať vždy poruke?Zdravá strava je pri chudnutí základ. Ako ju mať vždy poruke?

Zdravé a chutné jedlo je pri zhadzovaní prebytočných kíl kľúčové. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Varianty krabičkovej diéty

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.