Prečo treba aj pri diéte cvičiť?

Veronika Shoebridge

Hýbať sa je pre ľudské telo úplne prirodzené. Žijeme však v dobe, keď väčšinu dňa, resp. nášho života, doslova, presedíme. 

Prečo treba aj pri diéte cvičiť?
17. OKT 2016

No ak už ste sa vydali na cestu chudnutia s eDiétou, tak by ste vaše úsilie mali podporiť aj nejakým tým pohybom.

Sedavý život

Všeobecne známym faktom je, že ľudské telo je od nepamäti nastavené hýbať sa. No dnešná doba a ľudia v nej žijúci väčšinu svojho času presedia. Sedia v aute alebo v autobuse po ceste do práce, sedia minimálne 8 hodín v práci a doma sedia pred televíziou či počítačom. S pohybom je to teda dosť biedne. Aj tento fakt je dôsledkom toho, že množstvo ľudí má v súčasnej rýchlej dobe problémy s nadváhou.

Diéta a pohyb

Ak ste sa však rozhodli vrátiť seba, ako i svoje telo, na cestu ku zdraviu a strate hmotnosti vďaka eDiéte a rozmýšľate, či zakomponovať, alebo nezakomponovať k tomu aj pohyb, tak odpoveďou je, že tým rozhodne nič nepokazíte. Práve naopak. Môžete svoju snahu schudnúť urýchliť. Zároveň si svoje telo spevníte a zlepšíte si kondíciu. Tým, že sa popri diéte budete ešte aj hýbať, vlastne robíte svojmu telu extra službičku navyše a znásobujete, ako aj zrýchľujete účinok diéty.

Strašiak menom jojo efekt

Určite ste o ňom už počuli. Možno ste ho už niekoľkokrát zažili na vlastnej koži. Schudnúť sa vám síce podarí, no o pár týždňov či mesiacov sú kilá navyše späť aj s úrokmi. Je to neférové a nespravodlivé? No práve tomuto neželanému a, povedzme si pravdu, nenávidenému faktu sa dá veľmi jednoducho predísť. Áno, uhádli ste – pohybom. Hlavnou úlohou fyzickej aktivity počas diéty a po nej je želanú hmotnosť udržať dlhodobo a, samozrejme, predchádzať jojo efektu.

Kedy a koľko sa hýbať?

Cvičiť je síce počas diéty vhodné a odporúča sa, no treba vedieť zvoliť tú správnu frekvenciu fyzickej aktivity. Ideálne by ste sa mali hýbať aspoň 30 minút denne. Že nemáte čas? Cvičenie môžete kľudne zakomponovať do vášho bežného dňa tak, že o tom ani nebudete vedieť. Napríklad choďte do práce peši. Ak to máte predsa len po vlastných ďaleko, tak vystúpte z MHD o jednu či dve zastávky skôr. V práci zvoľte schody namiesto výťahu. Cez víkend sa choďte poprechádzať do lesa alebo si zahrajte s rodinou na dvore futbal. Možností je veľa, stačí si vybrať tú správnu. 

Zdroj foto: pixabay.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prečo treba aj pri diéte cvičiť?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.