Neskúšali ste ešte nikdy detox? Začnite s džúsmi

redakcia

Džúsový detox vám pomôže zmierniť následky stresu i nezdravého stravovania. Navyše po jeho absolvovaní sa budete cítiť ľahko „ako pierko“ a budete plní energie. 

Nikdy ste neskúšali detox? Skúste to s džúsmi
21. NOV 2016

Prečo práve džúsový detox?

Očista organizmu prostredníctvom ovocných džúsov má svoje výhody. Napríklad si tak splníte denný odporúčaný príjem ovocia a zeleniny. Podľa štúdie z roku 2014, uverejnenej v časopise Journal of Epidemiology and Community Health, sedem porcií zeleniny a ovocia denne znižuje riziko predčasného úmrtia. Ďalšou nespornou výhodou ovocných džúsov je to, že vaše telo ľahšie absorbuje živiny z ovocia a zeleniny. Nehovoriac o tom, že ovocie a zelenina sú skvelý spôsob, ako sa zbaviť toxínov a dodať telu látky, ktoré mu chýbajú.

Má to však aj svoje riziká

Ak sa rozhodnete pre džúsový detox, odporúčame vám konzultovať ho s odborníkom. V prípade, že ho urobíte na vlastnú päsť, riskujete, že počas dňa prijmete neprimerane veľa kalórií a hladina vášho krvného cukru bude ako na hojdačke, čo sa môže prejaviť hladom a výkyvom nálad. Preto je vhodné obrátiť sa na odborníka. Džúsový detox môžete absolvovať aj pod vedením profesionálov z eDiéty, ktorý môže trvať jeden, tri alebo päť dní.

Džúsový detox od eDiéty

Džúsové detoxikačné kúry pre vás vytvorili odborníci. Ich hlavnou prednosťou je to, že si môžete vybrať z viacerých úrovní, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov a pokročilých. Rozdiel medzi nimi spočíva v pomere použitia zelených a ovocných džúsov. Všetky džúsy sú raw, nie sú pasterizované a vyrobené z ovocia a zeleniny lisovanej za studena, čiže je v nich zachovaný maximálny obsah biologicky využiteľných látok.

Skvelé je aj to, že každý jeden džús má zloženie, ktoré ho robí nielen chutným, ale aj vyváženým. Keďže sa jedná o džúsy na detox, obsahujú veľa chlorofylu. Chlorofyl je rastlinné farbivo, ktoré má výborné očisťujúce i posilňujúce účinky na náš organizmus.

Ak si vyberiete džúsový detox na jeden deň, dostanete 2,5 l džúsov (5 fliaš po 500 ml rôzneho zloženia a chuti) a navyše aj jedno 250 ml balenie kešu mlieka, ktoré prispieva k tomu, aby ste detoxikačnú kúru úspešne zvládli.

Tak čo, dáte sa na to aj vy? 

edieta evelyn

Zdroj: PR

Zdroj foto: pixabay.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Neskúšali ste ešte nikdy detox? Začnite s džúsmi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.