Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?

redakcia

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia a ponúka ju veľa dodávateľov. Ako si vybrať toho najlepšieho? 

Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?
12. SEP 2016

Láka vás predstava, že 5-krát denne máte k dispozícii zdravé a veľmi chutné jedlo bez toho, aby ste pohli prstom a kilá pôjdu dolu? V tom prípade je pre vás stvorená krabičková diéta. Nie vždy je však ľahké vybrať si seriózneho dodávateľa. Na čo si treba dať pozor?

Začnite preverením kontaktov a zmluvných podmienok

Od stránky, ktorá v rámci kontaktov ponúka iba kontaktný formulár či všeobecný mail, nemôžete očakávať serióznosť. Poctivý dodávateľ krabičkovej diéty uvádza všetky svoje kontaktné údaje, teda názov firmy, presnú adresu, IČO, DIČ, telefonické i mailové kontakty. Všimnite si aj to, či má na stránke uvedené zmluvné podmienky a reklamačný poriadok.

Zistite si, kde a ako pripravujú jedlá

Ideálne je, ak má dodávateľ krabičkovej diéty vlastnú prevádzkareň, kde sa pokrmy pripravujú. Kvalitný dodávateľ krabičkovej diéty má na svojej stránke aj jej fotky. Takisto sa spýtajte na to, kto zostavuje jedálničky a kto sa na ich príprave podieľa. Na zostavení jedálnych lístkov by sa mal podieľať vzdelaný a skúsený garant, aby boli nutrične vyvážené a pestré. Platí to aj pre prípravu pokrmov.

Pýtajte sa na dodávateľov surovín

Dôležité je, aby ste sa pýtali konkrétne, napríklad či je pečivo čerstvé a pripravené vo vlastnej prevádzkarni, alebo kupované v supermarkete či suroviny pochádzajú od lokálnych pestovateľov a farmárov a pod.  Ideálom je, ak si firma pripravuje napríklad aj pečivo vo vlastnej v prevádzkarni a využíva kvalitné sezónne suroviny z lokálnych zdrojov.

Zaujímajte sa o balenie a prepravu jedál

Zárukou kvality krabičkovej diéty je i to, aby bola každá krabička prehľadne označená – musí obsahovať názov jedla, dátum spotreby, zloženie a aj energetický obsah, vrátanie zastúpenia bielkovín, tukov a cukrov. Samozrejmosťou je teplota skladovania a obsah prípadných alergénov.

Spýtajte sa tých, ktorí to vyskúšali

Na stránkach dodávateľov krabičkových diét by mali byť uvedené aj konkrétne referencie od klientov. Samozrejme, je dobré, ak sa spýtate aj ľudí v okolí, či nemajú skúsenosť s konkrétnou krabičkovou diétou. Takto sa môžete dozvedieť zásadné veci.

Zistite si, či je k dispozícii aj poradenstvo

To, že vám denne prinesú pokrmy v krabičkách, je fajn, ale veľmi dôležité je to, aby ste sa v priebehu jej trvania mohli odborníka spýtať na všetko, čo vás zaujíma. Ak táto služba nie je poskytovaná, buďte obozretní.

Pátrali sme za vás

Ak ešte nie ste rozhodnutí, ktorého dodávateľa si zvolíte, odporúčame vám eDiétu. Jedná sa o dodávateľa, ktorý do bodky spĺňa všetky uvedené podmienky, ba aj mnohé navyše – nie je mu ľahostajná napríklad ani ekológia. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia, avšak mnohí nemajú o jej fungovaní celkom jasnú predstavu.  

 

Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?

Problémom „rýchlych a zaručených“ diét je to, že možno s vypätím všetkých síl schudnete, ale tento stav nie je udržateľný. 

 

Vápnik chráni pred osteoporózou, ale i obezitou!Vápnik chráni pred osteoporózou, ale i obezitou!

Za narastajúci trend obezity môže byť podľa vedcov zodpovedný aj nízky príjem vápnika v strave. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.