6 znakov diéty, ktorá vám prinesie štíhlu líniu i úsmev na tvári

redakcia

Hoci v nás slovo diéta často evokuje skôr nepríjemné pocity, vôbec to tak nemusí byť. Len si treba vybrať správne. 

6 znakov diéty, ktorá vám prinesie štíhlu líniu i úsmev na tvári
19. SEP 2016

Existuje množstvo diét a stále pribúdajú nové. Zorientovať sa v nich nie je ľahké. Avšak existuje niekoľko znakov, ktoré nám môžu pomôcť vybrať si takú, ktorá funguje a nemá negatívny vplyv na náš organizmus. Ktoré sú to?

Nesľubujú zázrak na počkanie

Ak diéta sľubuje úbytok niekoľkých kíl týždenne, ani s ňou nezačínajte. Zvyčajne sa jedná o drastické diéty, ktoré vás vyčerpajú fyzicky i psychicky. Rozumne sa dá schudnúť 0,5 – 1 kg týždenne, pričom v začiatkoch môže byť počet stratených kíl vyšší, avšak zvyčajne sa jedná o stratu vody, nie tuku.

Poskytujú dostatočný prísun všetkých makroživín

Jedným z preferovaných fitnes trendov je vylúčenie sacharidov z jedálnička, alebo sú diéty založené na minimálnom príjme tukov. Lenže naše telo potrebuje k správnemu fungovaniu kvalitné bielkoviny, zdravé tuky i sacharidy (hlavne komplexné) v správnom pomere.

Sú bohaté na potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov

Okrem makroživín musia byť v jedálničku zastúpené aj potraviny, ktoré obsahujú veľa vitamínov, minerálov, stopových prvkov a antioxidantov. Ak niektorá z týchto látok nášmu telu chýba, vznikajú zdravotné ťažkosti. Preto by malo byť aj v diétnom jedálnom lístku veľa ovocia, zeleniny, orechov, semiačok, panenských olejov, rýb, mliečnych výrobkov, celých zŕn a ďalších.

Obsahujú jedlá, ktoré sa skladajú z pestrej škály potravín

 Jedlá v diétnom jedálničku by mali byť pestré. Ak sa však skladá iba z niekoľkých druhov potravín, nepúšťajte sa do nej, pretože po určitom čase začnú vášmu telu chýbať dôležité látky. V dôsledku toho sa budete cítiť bez energie a podráždene a s najväčšou pravdepodobnosťou chudnutie zavesíte čoskoro na klinec.

Sú chutné

Jesť pravidelne kura na vode, neochutený tvaroh či zeleninový šalát nie je práve zábava. Veď aj diétne jedlá môžu byť nápadité a veľmi chutné. Ak sa vo vami zvolenej diéte nenachádzajú, ani s ňou nezačínajte, pretože chudnúť vydržíte iba za predpokladu, že pokrmy sú chutné a nápadité.

Nebudete pri nich hladovať

Hlad je nepriateľom každého, kto chudne. Preto by mala rozumná a fungujúca diéta ponúkať aspoň 5 jedál, ktoré by ste mali konzumovať v pravidelných intervaloch. Ak sa budete trápiť hladom, nevydržíte to dlho.

Existuje diéta, ktorá spĺňa tieto i ďalšie kritéria fungujúcej diéty?

Odpoveď znie – ÁNO! Je ňou krabičková diéta, ktorú skúsilo množstvo ľudí pred vami a podarilo sa im kilá nielen schudnúť, ale aj si postavu udržať. Krabičková diéta je zostavená odborníkmi, je overená, pokrmy sú chutné a veľmi výživné. Ak ju vyskúšate, nebudete ľutovať. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?Ako si vybrať vhodného dodávateľa krabičkovej diéty?

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia a ponúka ju veľa dodávateľov. Ako si vybrať toho najlepšieho? 

 

5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia, avšak mnohí nemajú o jej fungovaní celkom jasnú predstavu.  

 

Schudnete viac z jabĺk alebo hrušiek?Schudnete viac z jabĺk, alebo hrušiek?

V jedálničku často uprednostňujeme jablká. Je to však správne?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 znakov diéty, ktorá vám prinesie štíhlu líniu i úsmev na tvári

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.