6 výhod krabičkovej diéty

redakcia

Skúšali ste to so zdravou stravou už tisíckrát, ale vždy ste zlyhali? 

6 výhod krabičkovej diéty
18. JUN 2016

Snažili ste sa, aby ste jedli pravidelne vyváženú a pestrú stravu, no nevydržalo vám to ani niekoľko dní? Riešením pre vás môže byť krabičková diéta. Aké sú jej výhody?

Jedlo je energeticky a nutrične vyvážené

Ak ste sa rozhodli napríklad schudnúť, je potrebné, aby bol výdaj energie väčší ako príjem. To sa dá, samozrejme, zabezpečiť zvýšenou pohybovou aktivitou alebo znížením denného príjmu kalórií. Krabičková diéta rešpektuje vaše ciele, a teda ponúka pokrmy, ktoré spĺňajú vaše energetické požiadavky a stanovený cieľ. Jedálničky sú zostavené skúseným odborníkom na výživu. Nespochybniteľnou výhodou je i to, že nehladujete, pretože k dispozícii máte až 5 jedál denne, ktoré obsahujú veľa výživných látok.  

Strava je pestrá

Bohužiaľ, aj na Slovensku sa môžeme stretnúť s jedálnymi lístkami, ktoré robili na mieru „odborníci“ na výživu a dominuje v nich kuracie mäso, tvaroh a zelenina, teda jedálničky sú veľmi jednotvárne. Pritom strava v zdravom a vyváženom jedálnom lístku by mala byť pestrá, čo krabičková diéta do bodky spĺňa. Stačí uviesť ukážkový jedálny lístok krabičkovej diéty na jeden deň – raňajky tvorí pažítková nátierka s chlebom a zeleninou, na desiatu je ovsená kaša s jablkami, na obed kuracie mäso s hubami, stopkovým zelerom a ryžou s hrozienkami, na olovrant zeleninové čipsy a na večeru cícerové soté s kuskusom, údeným tofu a cherry paradajkami. Dali by ste si?

Pokrmy dostávate v pravidelnom čase

Pri krabičkovej diéte sa vám nemôže stať, že vynecháte raňajky, alebo že odignorujete večeru, pretože pokrmy vám dovezú v presne stanovenom čase. Vďaka tomu máte zabezpečené pravidelné stravovanie a spomalenie metabolizmu v dôsledku vynechávania jedál vám jednoducho nehrozí.

Jedlá sú čerstvo pripravené

Všetky jedlá, ktoré sa k vám dostanú, sú čerstvé. Sú zabalené v ochrannej atmosfére a rozvážané chladiarenským autom.

Môžete si vybrať z viacerých režimov stravovania

Krabičková diéta nie je iba o chudnutí. Okrem redukčného režimu ponúka aj ďalšie, ako napríklad jedálniček na udržiavanie hmotnosti, pre celiatikov, vegetariánov a podobne.

edieta evelyn

Naučíte sa, ako má vyzerať váš jedálny lístok

Ak sa vám zdá krabičková diéta príliš nákladná, môžete to s ňou skúsiť aj na kratší čas. Za toto obdobie si zvyknete na to, ako majú jedlá vyzerať z hľadiska množstva a zastúpenia potravín, a neskôr si môžete podobné pokrmy pripravovať aj doma. Teda možno povedať, že krabičková diéta má aj edukatívny charakter. 

Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 výhod krabičkovej diéty

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.