Zumba je skvelá, moju kondičku posúva raketovo vpred!

Nikola Danišová

Evelyn si zlepšuje kondíciu aj vďaka hodinám zumby. Ako sa jej toto tanečné kardio páči? 

Zumba je skvelá, moju kondičku posúva raketovo vpred!
8. JUN 2016

Len nedávno pridala Evelyn do svojho tréningového plánu aj hodiny zumby. V poslednom čase sa hovorí o tom, že zumba prestáva byť pre ľudí atraktívna. Vo fitnes trendoch roku 2016 jej dokonca prognózovali úplný prepad. Evelyn nám však prezradila, že si zumbu nesmierne obľúbila a na tieto hodiny bude chodiť ďalej. A čo vy?

Zumba je poriadny zaberák...       

Keď sme sa Evelyn opýtali, ako sa cíti po hodine zumby, suverénne odpovedala, že väčší zaberák ešte nezažila. „Človek si myslí, že na zumbu si príde zatancovať, že sa trošku spotí a potom spokojný odíde domov. Toto isté som si myslela aj ja, no ostala som veľmi prekvapená, pretože to tak vôbec nie je. Počas prvej hodiny som si už po piatich minútach myslela, že skolabujem a absolútne som nestíhala s dychom. Nemala som vôbec kondíciu. Teraz je to už o niečo lepšie. Každá minúta mi išla ako svetelný rok – trvala nekonečne dlho. Každú chvíľu som sa pozerala na hodiny, kedy už bude koniec. Je to fakt makačka a super kardio. Človek sa doslova vypotí z podoby,“ hovorí Evelyn.

Prináša aj kopec zábavy     

Napriek tomu, že sa Evelyn na zumbe poriadne zapotí, pochvaľuje si: „Je tam aj veľká sranda. Vždy však cvičím za stĺpom, aby ma nikto nevidel, lebo sa hanbím. Tam vpredu totiž stoja dievčatá, ktoré sú veľmi šikovné a ovládajú celú choreografiu. Ja ju ešte neviem veľmi dobre, tak sa zdržiavam za stĺpom,“ smeje sa Evelyn. 

Aj keď si Evelyn zumbu pochvaľuje, niekedy sa jej na hodinu nechce. Vždy si však spomenie na nudný bežiaci pás vo fitcentre a hneď sa jej vráti motivácia. „Hovorím si, že keď nepôjdem na zumbu, budem musieť ísť do fitka na 20-minútový beh na páse. To ma až tak nebaví a pripadá mi nudné bežať na jednom mieste, sama, iba so slúchadlami. Takto som medzi ľuďmi, navzájom sa podporujeme a zároveň, keď vidíš, ako ostatní makajú, máš väčšiu motiváciu.  Potom mám skvelý pocit, že som zo seba vydala viac, ako keby som bežala iba na páse vo fitku,“ vysvetľuje svoju motiváciu komička. 

Inšpirovala vás Evelyn k zumbe?  

Ak vás Evelyn inšpirovala, aby ste znova začali chodiť na zumbu, alebo navštívili takúto hodinu prvýkrát, tak všetkým odkazuje: „Nie som žiadna tanečníčka, no choreografia je pomerne jednoduchá a po pár hodinách sa ju v rámci možností naučí každý. Je to však poriadna drina, ktorá na druhej strane stojí za to. Zumba je ťažká v tom, že je tam veľká intenzita, stále skáčeš, drepuješ, hýbeš sa, tancuješ. Je to veľmi rýchle. Avšak potešila som sa, pretože oproti prvej hodine som zaznamenala mega rozdiel v kondícii. Už neumieram v prvej polovici hodiny, ani po piatich minútach. Som na seba naozaj pyšná,“ hovorí Evelyn.

Evelyninu snahu je naozaj vidieť  

My môžeme Evelyn len pritakať, pretože zmenu na nej naozaj vidno. Nielenže viditeľne zhodila, no žiari z nej energia a aj pozitívna nálada. Evelyn naďalej podporujeme, aby svoj cieľ dotiahla až dokonca. Zatiaľ je na výbornej ceste. My s ňou, samozrejme, zostaneme a budeme vám o jej tréningu prinášať ďalšie informácie. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zumba je skvelá, moju kondičku posúva raketovo vpred!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.