Tréning pre Evelyn, ktorý cvičí na dovolenke

Máme pre vás rady a jednoduchý tréning, ako na dovolenke nepribrať a udržať sa vo forme. 

Tréning pre Evelyn, ktorý cvičí na dovolenke
12. JUL 2016

Evelyn sa vybrala na letnú dovolenku, pretože každý z nás si zaslúži telesnú i duševnú regeneráciu. Keďže je jej odhodlanie schudnúť obrovské, nechce sa cvičenia vzdať ani počas dní oddychu. Preto stavila na odporúčania Jara Figuru, skúseného trénera z Body Energy Clubu, ktorý jej dal zopár dobrých rád a tiež zostavil účinný tréning s vlastnou váhou.

Na ktoré nástrahy si treba dať počas letného oddychu pozor?

Základ je poznať seba samého

Mnoho ľudí si vyberá all inclusive dovolenky, pretože chcú vypnúť do takej miery, že nepohnú ani prstom. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ poznajú hranice a all inclusive dovolenka sa nezvrhne na obžerstvo. „Ak niekto o sebe vie, že keď na dva až tri dni vypustí pravidlá stanoveného režimu a kilá sa na neho nalepia, je rozumné, ak si dopraje jeden či dva dni, že si dá všetko, ale nejde na dovolenku s tým zámerom, aby sa tam opustil a iba jedol. All inclusive netreba vnímať ako ,zožeriem všetko, čo je na stole.᾿ Je potrebné uvedomiť si, že dovolenka nie je o prežieraní sa. Má byť o tom, že tam ideme za zážitkami a oddychom, a to aj psychickým. Šport je jednou z vecí, ktorá pomáha uvoľniť sa psychicky,“ hovorí Jaro Figura. Zároveň odporúča zistiť si vopred okrem iného aj možnosti športového vyžitia. Takmer každé stredisko má fitcentrum, bežecké či turistické chodníky. Samozrejme, počas dovolenky môže človek v cvičení poľaviť, ale nie je dôvod, aby šport vypustil úplne. „Napríklad vstanem o ôsmej, idem si zabehať a potom o deviatej na raňajky. Ak si každý druhý deň zabehám alebo si dám prechádzky po pláži, udržím sa vo forme,“ dodáva.

Ako si poradiť s plnými stolmi dobrôt?

Podľa trénera je ideálne stravovať sa podobne ako počas bežných dní, teda vyberať si jedlá, ktoré sú najbližšie k nášmu jedálničku. Na raňajky odporúča ovsené vločky s ovocím, na obed a večeru sú ideálnou voľbou ryby v kombinácii so zeleninou. Je dôležité, aby bolo jedlo chutné a nespôsobovalo nám únavu. Samozrejme, k dovolenke patrí aj alkohol. Ideálne je vyhnúť sa miešaným alkoholickým drinkom, ktoré sa neraz energeticky vyrovnajú hlavnému jedlu. Naopak, dopriať s mierou si možno, napríklad suché biele víno.

Dovolenkový tréning pre Evelyn

Tréning pre Evelyn pozostáva z cvikov s vlastnou váhou, ktoré možno vykonávať kdekoľvek a netrvá dlhšie ako hodinu. Skladá sa zo supersérií, teda dvoch rôznych cvikov na svaly pracujúce protikladne, ktoré sa striedajú a cvičia v štyroch sériách. Čo sa týka prestávok, platí, že čím sú kratšie, tým lepšie. V Evelyninom tréningu nechýba ani kardio v podobe rezkých prechádzok či skákania na švihadle, pričom je dobré, absolvovať kardio napríklad ráno a navečer sa venovať posilňovaniu.

Rozpis tréningu

6-krát týždenne prechádzka vo svižnom tempe, ideálne aj do kopcov v trvaní 45 až 60 minút

4-krát týždenne posilňovanie s vlastnou váhou:

  • superséria – drepy 4 x 20 opakovaní, kľuky 4 x 10 opakovaní
  • superséria – výpady 4x 15 opakovaní, plank 4 x 30 až 60 sekúnd
  • superséria – dvíhanie panvy v ľahu 4 x 60 sekúnd, skracovačky 4 x 30 opakovaní
  • superséria – dvíhanie nôh v ľahu do sviečky 4 x 15 opakovaní, skákanie cez švihadlo 4 x 100 preskokov

Ak sa budete držať týchto rád a mať na pamäti rady trénera, z dovolenky sa vrátite plní energie a bez kíl navyše. „A hlavne neflákajte to a nežerte blbosti :-),“ odkazuje tréner Jaro. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

10-minútový tréning na brucho10-minútový kruhový tréning na brucho

Na kruhový tréning bruška máte 10 minút, preto sa snažte vydať zo seba maximum. 

 

FOTOTRÉNING evelyn vo fitcentre na spaľovanie tukovFOTOTRÉNING Evelyn vo fitcentre

Chcete vidieť, ako Evelyn drie vo fitcentre a skúsiť si jej tréning na vlastnej koži? 

 

Ako odolávam pokušeniam? niekedy zlyhám!Ako odolávam pokušeniam? Niekedy zlyhám!

Už dva mesiace idem stále tvrdo za svojím cieľom – za 6 mesiacov chcem schudnúť 20 kg. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréning pre Evelyn, ktorý cvičí na dovolenke

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.