Evelyn vyskúšala jumping. Zvládla to?

Jumping je veľmi akčné cvičenie na špeciálne upravených trampolínach, ktoré nemusí vyhovovať každému. 

Evelyn vyskúšala jumping. Zvládla to?
21. OKT 2016

Jedinečnú skúsenosť nadobudla aj Evelyn, ktorú k návšteve hodiny jumpingu inšpirovali názory ostatných, že je jednoducho úžasný. „Na jumping som išla preto, lebo sa hovorí, že to je skvelé cvičenie, pri ktorom sa skvelo spaľuje a navyše ma cvičenie na trampolínach láka vo všeobecnosti. Priťahovalo ma aj to, že to je iné cvičenie. Je to veľká drina. Úprimne, chvíľkami som videla hviezdičky. Bola som v skupine, kde boli ľudia nad 35 – 40 rokov. Nezvládala som to, čo sa však nedá povedať o dievčatách predo mnou, ktoré naozaj frčali, lebo sú na tento druh pohybu zvyknuté. Miestami to bolo pre mňa skutočne veľmi náročné,“ priznáva bez servítky Evelyn.

Jumping evelyn

Čo jej robilo najväčší problém?

Evelyn má väčšie prsia a aj to jej cvičenie sťažovalo. Nehovoriac o tom, že po odcvičení hodiny jej síce zmizla svalová horúčka z turistiky, ale dostavila sa migréna. „Krátko na to prišla migréna, ktorá trvala dva dni. Vtedy som si povedala, že jumping ešte asi pre mňa nie je vhodný kvôli môjmu nedostatočne spevnenému chrbtu a prsiam,“ hovorí Evelyn, ale nebyť týchto problémov, je nadšenou účastníčkou hodín jumpingu. „Bolo to super. Je to dynamické cvičenie a tento typ cvičení ma veľmi baví. Človek sa psychicky skvelo uvoľní. Ak by som po jumpingu nemala problémy s migrénou, určite by som na túto hodinu ešte išla. Chcela by som vedieť, aké to je po štvrtej či piatej lekcii. Odsúdiť niečo po prvom cvičení je hlúposť. Okrem toho som taká, že si potrebujem dokázať, že to zvládnem. Zrejme to skúsim ešte raz, uvidím, či to bola iba zhoda okolností, alebo to pre mňa nie je,“ dodáva.

Jumping evelyn

Vďaka jumpingu sa rozhodla začať s jogou

Evelyn po dohode s trénerom dospela k presvedčeniu, že musí zapracovať na posilnení svojho hlbokého stabilizačného systému. Na to sú veľmi vhodné aj cvičenia z kategórie body and mind, teda joga a pilates. „Po jumpingu som prišla k zásadnému rozhodnutiu – raz do týždňa si musím dať jogu, alebo pilates,“ dodáva na záver Evelyn. 

Chcete vedieť o Evelyn a jej chudnutí viac. Pozrite sa do sekcie Schudni s Evelyn.


jumping
jumping
jumping
jumping
14 fotografií >>
Skryť
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping
jumping

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Evelyn vyskúšala jumping. Zvládla to?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2397
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.