Evelyn o svojom chudnutí: Viem sa zaťať a vydržať

Nikola Danišová

Evelyn sa rozhodla, že niečo urobí so svojím nezdravým životným štýlom. S pomocou fitnes trénera Jara Figuru sa jej to zatiaľ viditeľne darí. 

Komička Evelyn chudne poctivo a s rozumom
25. MÁJ 2016

Aké má Evelyn prvé dojmy zo zmeny?

Komička Evelyn chudne už takmer dva týždne a vyzerá spokojne. Ako sama povedala, mala čo meniť. „Snažila som sa počas týchto dvoch týždňov nastaviť na to, že začínam meniť svoj doterajší životný štýl. Niekedy je to však ťažké, pretože všade dookola sú samé pokušenia. Môj priateľ napríklad diétu nedrží, a keď ho vidím, ako je pizzu, tak mu naozaj závidím,“ smeje sa Evelyn, ktorá o sebe tvrdí, že je extrémista. „Buď necvičím a v jedle sa neovládam, alebo cvičím a snažím sa stravovať čo najzdravšie. Potom neustále otravujem trénera Jara s otázkami, čo môžem a čo nie,“ dodáva Evelyn. 

Chudne poctivo a s rozumom  

Evelyn si zvolila správnu cestu a rozhodla sa, že nebude držať drastické diéty, ani nárazovo chudnúť. Tréner Jaro z Body Energy Clubu jej výrazne pomáha. „Tieto prvé dva týždne si len zvykám a zoznamujem sa so zdravým stravovaním a cvičením. Jaro mi preto ešte nedal žiadny jedálniček, iba cvičíme. Ja sama som sa však rozhodla, že už teraz vylúčim zo stravy múku a cukor,“ vysvetľuje odhodlaná Evelyn. 

Evelyn bojuje najmä s chuťou na sladké a tvrdí, že pre sladkosti vždy mala slabosť. „Chuť na sladké ma prepadávala vždy. No našla som veľa receptov na zdravé sladkosti. Najviac mi chutia proteínové tyčinky od MaxSport a keksy. No aj tak sa to snažím nepreháňať,“ hovorí Evelyn. 

Evelyn

Evelyn má výborný trik

Odkedy komička chudne, počíta kalórie. Aj keď má na niečo chuť, vždy si pomyslí na to, že sa ich potom bude musieť zbaviť. „Kalórie pozerám na každej potravine, pretože mi to veľmi pomáha k motivácii. Zbožňujem napríklad vanilkový šejk, no keď si prerátam, že by som ho zo seba dostala trojkilometrovým behom na páse na šestke rýchlosti, hneď ma prejde chuť,“ smeje sa Evelyn. 

Za to Jarov „cheat day“ zbožňuje. Cheat day je jeden deň počas dvoch týždňov, keď môže Evelyn zjesť všetko, na čo má chuť. Vtedy si dopraje najmä dedkove palacinky. Snaží sa vyhýbať aj reštauráciám: „Tam človek ani nevie ako a má na tanieri samé zakázané veci. Radšej sa snažím pripraviť si niečo doma. 

Evelyn

Evelyn chce vytrvať!

Evelyn zmenila aj svoj prístup k jedlu a odteraz sa snaží jesť pravidelne a minimálne trikrát denne. Tiež chodí pravidelne spávať a trénovať. Drží sa zatiaľ veľmi dobre a aj to na nej vidno. Tvrdí, že ešte pred necelými dvoma týždňami by nepovedala, že sa dokáže takto nastaviť a zatnúť. „Cvičenie ma začalo veľmi baviť, z čoho som trochu prekvapená. Do fitka chodím stále radšej. Aj keď mám toho veľa alebo mám zlú náladu, kašlem na všetko a idem si poriadne zacvičiť. Vnímam to ako relax, kedy môžem úplne vypnúť. A to necvičím ani tak dlho. Bola som cvičiť len párkrát, ale som veľmi rada, že  ma to takto chytilo,“ hovorí spokojná Evelyn. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Úprimná spoveď evelyn: chcem schudnúť, pretože sa mám radaÚprimná spoveď Evelyn: Chcem schudnúť, pretože sa mám rada

Je také ľahké skĺznuť k posudzovaniu, či dokonca odsudzovaniu druhých bez toho, aby sme o nich vedeli niečo viac. 

 

Jaro figura prijal výzvu a trénuje evelyn. aký je jeho fitnes príbeh?Jaro Figura prijal výzvu a trénuje Evelyn. Aký je jeho fitnes príbeh?

Osobný fitnes tréner Jaro Figura z BODY Energy Clubu v Bratislave sa pohybuje v oblasti fitnes v podstate celý život.

 

Čo sa deje s telom, ktoré začne chudnúť?Čo sa deje s telom, ktoré začne chudnúť?

Rozhodli ste sa, že zmeníte svoj životný štýl a zabojujete s obezitou?

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Evelyn o svojom chudnutí: Viem sa zaťať a vydržať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.