Cítim sa fantasticky a baví ma to!

Hovorí Evelyn o etape svojho života, počas ktorej sa snaží zhodiť 20 kíl. Klesajúca váha však ani zďaleka nie je jediné pozitívum tohto obdobia. 

Cítim sa fantasticky a baví ma to!
26. JUL 2016

Evelyn má množstvo fanúšikov, ktorí jej držia v chudnutí palce a zároveň je pre mnohých motiváciou. No sú aj takí, ktorí tomu nerozumejú a iba nechápavo krútia hlavou. „Je veľa ľudí, ktorí mi hovoria, že to už nebudem ja, a že ma majú radi takú, aká som. Ja si to veľmi vážim, ale takto som to cítila a chcela spraviť, pretože pneumatika na bruchu mi vadí. Poviem na rovinu,  že nechcem mať 50 kíl, ale chcem si dať do pohody svoju kondíciu,“ vysvetľuje pohnútky svojho rozhodnutia sympatická mladá žena.  Samozrejme, v jej rozhodnutí ju utvrdili aj zdravotné problémy. Hoci nie sú vážne, zbavenie sa prebytočných kíl jej pomôže aj v tomto smere.

Zhodené kilá a pevnejšie zdravie nie sú jediné plusy

Ak pravidelne cvičíte, určite to nerobíte iba kvôli tomu, že chcete schudnúť alebo si vytvarovať postavu, ale šport vám prináša oveľa viac – okamihy šťastia, radosti a vnútorného naplnenia. Rovnako to cíti aj Evelyn. „To, akú radosť mi to dáva, je na nezaplatenie. Paradoxne, najväčšia hodnota bola, že mám schudnúť, ale najlepšie na tom je, že sa cítim fantasticky. Aj ja som predtým neznášala reči, že človek hodinu zomiera vo fitcentre a potom je šťastný. Teraz viem, že to je naozaj tak. Pre mňa je to základ a som na seba hrdá,“ hovorí s nadšením Evelyn. Teší ju, že prekonáva samú seba. Chudnutie je pre ňu výzvou a je šťastná, že pokračuje. Takisto je vďačná všetkým, ktorí ju v jej snažení podporujú a vytvárajú jej ideálne podmienky, ako Edieta so svojimi chutnými pokrmami, Body Energy Club s trénerom Jarom Figurom a množstvom príležitostí na cvičenie či mediálny partner Cvicte.sk.

Evelyn sa chystá na spinning

Evelyn sa venuje hlavne cvičeniu s trénerom Jarom, ktorý jej zostavuje tréningy a zároveň ju poháňa ďalej. Učarovala jej aj zumba a najbližšie sa chystá na spinning. Priznáva, že má obavy a uvedomuje si, že začiatky zrejme ľahké nebudú. „Určite budem nahnevaná, lebo nebudem vládať, a ja nenávidím, keď nestíham alebo niečo neviem na prvýkrát. Jednoducho potrebujem všetko vedieť hneď, inak som z toho nervózna.  Myslím si, že to bude ako na zumbe. Prvú hodinu som nadávala a desať minút po hodine som bola nadšená,“ dodáva Evelyn. Hodiny spinningu ju čakajú v Body Energy Clube v Bratislave.

Čo hovorí na cvičenie v tomto fitnes centre? „Každému odporúčam. Hovorím to naozaj úprimne. Páči sa mi, lebo je tu kopec možností a vládne tu čistota. Na to si potrpím. Baví ma, že keď si idem zacvičiť, mám veľa možností, čo si počas dňa vybrať. Napríklad môžem využívať aj bazén. Mne sa tu páči, a aj keď skončí tento projekt, chcem chodiť cvičiť práve sem,“ dodáva.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Chcem jesť zdravo, ale chcem jesť!Chcem jesť zdravo, ale chcem jesť!

Evelyn túžila jesť pravidelne, pestro, chutne a s radosťou. Splnilo sa jej to? 

 

Mám radosť z toho, že môžem pokračovaťMám radosť z toho, že môžem pokračovať

Prvá väčšia kríza prišla, keď som sa učila na štátnice. Jednoducho som porušila jedálniček a necvičila. 

 

Tréning pre evelyn, ktorý cvičí na dovolenkeTréning pre Evelyn, ktorý cvičí na dovolenke

Máme pre vás rady a jednoduchý tréning, ako na dovolenke nepribrať a udržať sa vo forme. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cítim sa fantasticky a baví ma to!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.