Ako Evelyn zvládla turistiku v Medvedej rokline?

redakcia

Evelyn síce milovníčkou turistiky nie je, ale nedávno neodolala pozvaniu priateľov a zašla si s nimi do prírody. 

Ako Evelyn zvládla turistiku v Medvedej rokline?
25. OKT 2016

Cieľom bola Medvedia roklina – prekrásne miesto plné zelene, čerstvého vzduchu a, samozrejme, prekážok v podobe prevýšení či prírodných bariér, ktoré musí človek prekonať. Okrem vhodného oblečenia a topánok teda človek potrebuje aj odhodlanie dostať sa do cieľa a často i kus sebazaprenia. To nechýbalo ani Evelyn, ktorá sa povzbudzovala tým, že chodí pravidelne cvičiť do fitcentra, čiže má slušnú kondíciu a výstup v pohode zvládne. Ako to bolo naozaj?

Na túru som šla vyzbrojená optimizmom, veď chodím predsa pravidelne cvičiť a mám kondíciu :). Po prvých 15-tich minútach nasledovalo šliapanie do kopca. Keďže som si predtým dala spaľovač, veľmi som sa potila. Vtedy som začala byť nervózna, že to nezvládnem. Navyše tam bolo veľa ľudí, tak človek musel jednoducho ísť. Oddych to rozhodne nebol,“ prezrádza komička s tým, že túra trvala asi 3 – 4 hodiny. Po nej sa nevyhla svalovej horúčke na lýtkach. „Chodím síce na prechádzky, ale nie na turistiku. Po turistike som mala obrovskú svalovú horúčku. V pondelok som chcela ísť cvičiť, ale boleli ma lýtka a bola som aj dosť unavená, pretože po sobotňajšej túre prišla ešte veľká nedeľná prechádzka. Nakoniec som sa rozhodla ísť do fitcentra, že svalovicu rozchodím. Mala som chuť tancovať, tak som sa pozerala, či nie je nejaká tanečná hodina. Nakoniec som zašla na tanečný aerobik. S krokmi to bolo náročné, pretože som tam bola prvýkrát, ale hodinu som zvládla aj s boľavými lýtkami,“  hovorí Evelyn, ktorej dance aerobik pomohol zmierniť svalovú horúčku.

Okrem toho Evelyn stále pravidelne cvičí vo fitcentre s trénerom Jarom, ktorý jej dáva poriadne zabrať a jeden tréning je náročnejší ako druhý. Z času načas otestuje aj niečo nové. Okrem tanečného aerobiku si napríklad vyskúšala aj akčný jumping. 

Ak chcete vedieť o Evelyn viac, pozrite sa do sekcie Schudni s Evelyn. 

evelyn nl i


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako Evelyn zvládla turistiku v Medvedej rokline?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.