Športujeme, no nezabúdame ani na správnu starostlivosť

Nikola Danišová

Cykloprojekt je v plnom prúde a Lucia s Martinom už pilne trénujú pod vedením kondičného trénera Jakuba Slavkovského, cyklistickej trénerky Andrey Juhasovej a stravujú sa podľa jedálničkov, ktoré im pripravil Michal Achberger. 

Športujeme, no nezabúdame ani na správnu starostlivosť
5. JUN 2015

Pri športe je správna strava dôležitá. Okrem nej je takisto dôležité dodržiavať aj pitný režim. Tak ako pri vyváženej strave, tak aj pri výbere tekutín musíme dbať na pestrosť, vitamíny a vyhýbať sa zbytočným sacharidom. Najmä teraz, so začínajúcimi horúčavami, by sme si mali posvietiť na správny pitný režim. Michal Achberger, ktorý zostavuje stravu pre našich súťažiacich, stráži aj správny a kvalitný prísun tekutín.

Odporúčame: Ako používať doplnky výživy pri tréningu

Pitný režim

Pitie bylinných nesladených čajov a stopercentných džúsov zriedených s vodou či pramenitej vody je vhodná voľba. No netreba zabúdať ani na minerálne vody, ktoré dodávajú do tela potrebné minerálne a stopové prvky. Minerálne vody takisto prispievajú k detoxikácii organizmu a ich pitím výdatne posilňujeme imunitný systém. Minerálna voda je dôležitá hlavne pre športovcov a aktívnych ľudí, teda aj pre našich súťažiacich Luciu a Martina, ktorým Michal Achberger zaradil do pitného režimu minerálnu vodu Budiš. Je totiž mimoriadne vhodná najmä po športovom výkone. Minerálka napomáha napríklad kvalitnejšej regenerácii a redukuje bolesť väzov a svalov po tréningu, čo naši súťažiaci budú určite potrebovať najmä v prvých týždňoch. Naopak, nedostatok minerálov v tele môže zhoršiť športový výkon a spomaliť regeneráciu tela po fyzickej aktivite. Minerálna voda Budiš zabezpečuje vhodnú dennú dávku všetkých potrebných minerálov. Medzi inými napríklad aj vápnik, čím preventívne pôsobí proti vzniku osteoporózy, a preto by sme ju nemali z pitného režimu vynechávať. Ďalej priaznivo pôsobí na trávenie, dýchací systém či činnosť obličiek.

budiš

Starajte sa o svoje kĺby

Cyklistická trénerka Andrea Juhasovákondičný tréner Jakub Slavkovský, ktorí súťažiacich Luciu a Martina pripravujú, sa intenzívne venujú jazdeniu na bicykli, posilňovaniu a iným aeróbnym aktivitám už dlhé roky. Aj oni vedia, že pri každom športe do určitej miery trpia kĺby, a preto je potrebné sa o ne starať. Všetci športovci sa snažia udržať svoje kĺby pod kontrolou, aby mohli podávať čo najlepšie výkony bez zdravotných ťažkostí. Lucia s Martinom nie sú výnimkou. Allga San venoval výhercom balíček s produktami, ktoré sú založené na prírodnej, rastlinnej báze: kosodrevinová silica z oblasti Allgau, kostihojový a arnikový extrakt. Táto kombinácia pôsobí priaznivo na stuhnuté a napäté svaly, bolesti kĺbov, chrbta, ale pomáha aj pri svalovej horúčke, čo ocení nejeden športovec. Vďaka arnike dokonca zmierňuje zápal.

algasan

Odporúčame: Kondičný tréning v posilňovni pre začiatočníkov

Iba športom si zdravie nezaručíme, hoci šport výrazne napomáha k posilneniu imunity, psychickej i fyzickej pohody. Keď k tomu pridáme ešte správnu stravu a pitný režim, urobili sme pre seba a svoje zdravie takmer všetko. Ten zvyšok spočíva v pravidelných lekárskych prehliadkach a kontrolách, ktoré sú takisto nesmierne dôležité. Často nás vopred varujú o chorobe, či nejakej anomálii, ktorú by sme mali začať riešiť. Klinika celostnej medicíny Medante venovala výhercom absolvovanie podológie. Na tejto prehliadke našim výhercom zanalyzujú chodidlá, pozrú sa na zdravotné problémy a riziká s tým spojené. Výhercovia absolvovali diagnostiku Formetricom 4D. Prostredníctvom chodiaceho pásu Pedogait s 8200 sa pohybovými senzormi dokonale nasníma biomechanika chôdze. Na základe výsledkov sa potom interpretuje aktuálny stav chrbtice, panvy a iné potrebné parametre. Keďže je prevencia naozaj dôležitá, absolvovali tiež prelomovú terapeutickú metódu Hilterapie. Táto metóda vďaka hilt impulzom aktivuje sériu biologických signálov, ktoré podporujú uzdravujúce a regeneračné procesy v tkanivách. Zároveň pomáha zlepšiť zdravotné komplikácie v priebehu krátkeho času, čo poteší najmä aktívnych ľudí, ktorí dlho neobsedia a ponáhľajú sa športovať.

medante
medante martin


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športujeme, no nezabúdame ani na správnu starostlivosť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.