V Bystrici sa bude bojovať s gravitáciou

redakcie

Zažite parkour na vlastnej koži. Už o pár dní vypukne pod Urpínom podujatie, aké na Slovensku nemá obdobu. Chceli by ste si umenie pohybu vyskúšať tiež? Máte jedinečnú príležitosť!

FOTO: V Bystrici sa bude bojovať s gravitáciou
26. JUL 2017

Ak máte radi pohyb a chcete urobiť niečo pre svoje telo, máme pre vás tip. Vo štvrtok štartuje v Banskej Bystrici už siedmy ročník medzinárodného stretnutia parkouristov. Na akcii Parkour Meeting Banská Bystrica 2017, na Zimnom štadióne – Hale B, sa budete mať na čo pozerať, ale umenie pohybu si môžete na vlastnej koži vyskúšať aj vy.

Štvordňové podujatie je primárne určené účastníkom, ktorí do nášho mesta prídu zo Slovenska, Česka aj Rakúska. Spoločne si vymenia skúsenosti a zažijú dni plné pohybu v nesúťažnom duchu. Špeciálnym ťahákom tradičnej letnej akcie je tento rok Pam Forster, svetoznáma a veľmi talentovaná parkouristka z Rakúska.

parkour2

Zdroj fotografie: PR

 

Počas celej akcie budú môcť návštevníci sledovať tréning a napohľad krkolomné, no nacvičené, kúsky parkouristov. Vo štvrtok o 18:00 prebehne oficiálne otvorenie akcie a v piatok a v sobotu sa bude pokračovať tréningom. Oba dni prebehnú v parku pod Pamätníkom SNP spoločné rozcvičky od 9:00, do ktorých sa budete môcť zapojiť aj vy. Poobede sa bude pokračovať workshopmi pre účastníkov, pričom sa v piatok o 18:00 a v sobotu o 14:00 budú konať aj workshopy základov parkouru pre verejnosť.

Okrem toho budú návštevníci vítaní aj na novinke tohto ročníka. Je ňou udeľovanie ocenení Parkour Spirit dobrovoľníkom z radov parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú druhým a šíria hodnoty parkouru ako „buď silný, aby si bol užitočný“, či „nezanechaj stopu“. Konať sa bude v piatok o 20:00 na zimnom štadióne.

parkour1
Zdroj fotografie: PR

 

Zdroj titulnej fotografie: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V Bystrici sa bude bojovať s gravitáciou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.