Poďte si zabehať!

redakcia

Behanie je v súčasnosti stále viac populárnejšie. V meste i v prírode môžeme stretnúť bežcov na každom kroku. Dobrých dôvodov, prečo si zabehať, je veľa. Beh je, podobne ako chôdza, pre človeka úplne prirodzený pohyb. Je ideálny, keď chcete schudnúť, zlepšiť kondíciu alebo sa len odreagovať na čerstvom vzduchu.

Poďte si zabehať!
18. JUN 2014

7 dôvodov prečo si ísť zabehať:

  • spálite kalórie
  • behanie je pre každého
  • behať môžete kdekoľvek
  • beh nie je finančne náročný
  • redukuje stres
  • získate stratenú energiu
  • máte možnosť zoznámiť sa s ďalšími bežcami

Ako na to

Beh si zamilujete v každom veku. Je však dôležité, aby ste to hneď na začiatku neprehnali. Odborník na beh pre začiatočníkov a manažér japonskej značky špičkovej bežeckej obuvi Mizuno Jiří Čepura radí: „Prvé tri mesiace môžete venovať obyčajnej chôdzi, ktorá bude postupne prechádzať do kombinácie behu a chôdze.“ Cieľom je zvládnúť 45 minútovú chôdzu bez kŕčov a v plynulom tempe, a to aspoň trikrát do týždňa. I neskôr je dôležité behať pomalšie, čo udrží váš tep v optimálnej frekvencii (hodnota okolo 130). To umožní telu spaľovať väčšie množstvo kalórii.

Kvalitná obuv je základ

V momente, keď sa dostanete do bežeckej formy, je potrebné si zakúpiť vhodnú bežeckú obuv. Japonská značka Mizuno, ktorá patrí k svetovej špičke, rozlišuje bežeckú obuv podľa typu nášľapu, terénu, po ktorom beháte, a podľa hmotnosti bežca. V ponuke má tiež modely špeciálne vyvinuté pre ženy. „Najlepším spôsobom, ako zistiť, aké tenisky sú pre vás tie pravé, je absolvovať profesionálnu diagnostiku – napríklad na prístroji Mizuno Precision Fit,“ odporúča Jiří Čepura.

Odľahčená klasika Mizuno Wave Rider 17 za 145 Euro

Pre beh s nevídanou ľahkosťou

Nový model Mizuno Wave Rider 17 sa môže pochváliť inovovanou medzipodošvou, ktorá je teraz vďaka novej technológii U4iC ľahšia o neuveriteľných 30 %!

Mizuno1

Zdroj: PR

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Poďte si zabehať!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1975
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.