Dievča, čo vyhralo šprint. V balerínkach!

Veronika Shoebridge

Veľa ľudí sa dnes už môže pochváliť, že pravidelne a s radosťou behá. Annamára nielenže miluje beh, ale aj vyhráva, ba dokonca v balerínkaach! Prečítajte si jej príbeh v skratke.

Dievča, čo vyhralo šprint. V balerínkach!
Zdroj: http://www.cvcmoldava.edu.sk/
13. SEP 2018

Asi na svete nie je človek, ktorý by nechcel byť výnimočný a najlepší aspoň v jednej veci. Napríklad športovci sa aspoň v kútiku duše túžia stať vrcholovými atlétmi (akým je napríklad tenista Roger Federer alebo bežec Usain Bolt), ku ktorým bude následne vzhliadať každý mladý nádejný športovec a športovkyňa ako ku svojmu vzoru.

Ten, kto to napokon so svojim talentom v období detstva myslí naozaj vážne, tvrdo trénuje, investuje veľa času, energie, vytrvalosti a napokon aj peňazí do jeho rozvoja to celkom určite v budúcnosti dotiahne niekam vyššie.

Talent nie je všetko

Mimoriadne talenty sa rodia aj v rodinách, ktoré žijú v často mimoriadne chudobných podmienkach. Ich rodičia si bohužiaľ do rozvoja talentu svojich detí jednoducho nemôžu dovoliť investovať žiadne alebo takmer žiadne peniaze, deti si musia často vystačiť s tým, čo majú k dispozícii. Toho je niekedy žalostne málo. No kreativite a vynaliezavosti sa nikdy medze nekládli a tej mali deti vždy dosť.

Zázraky sa dejú

Jeden takýto zázrak sa nedávno udial aj pri rieke Bodva v meste Moldava nad Bodvou. Konali sa tam bežecké preteky detí miestnych základných škôl pod názvom Beh pre zdravie. Zúčastnilo sa ich okolo 400 detí. Beh spoluorganizoval miestny bežecký športový klub Athletic Legion.

Jednou zo súťažiacich bola aj Annamária, dievča z chudobnej rodiny, ktoré miluje beh. Netrénuje a keď behá tak iba po poliach a uliciach v blízkosti svojho domu ako každé malé dievča. Beh senzačne vyhrala. Dokonca súperov predbehla s veľkým náskokom.

Annamária totiž bežala vo veľmi netradičnej obuvi. V balerínkach. Tenisky totiž nemá a nikdy predtým ani nemala.

Po tejto senzačnej výhre sa začali diať dalšie senzačné veci. Riaditeľka centra voľného času v meste fotku dievčaťa poslala svojim synom, ktorí prišli z nápadom zistiť veľkosť topánky dievčatka a tenisky jej kúpiť. A tak aj urobili a odvtedy má Annamária svoje prvé, ozajstné bežecké tenisky. Tenisky jej odovzdali na začiatku školského roka.

Talent bude rozvíjať

Fotka Annymárie na stupni víťazov v balerínkach obletela celé Slovensko a dokonca aj za hranice. Odvtedy chce Annemárii pomôcť celé Slovensko. Aj patríte medzi nich, môžete tak urobiť na tejto stránke.  

Centrum voľného času prisľúbilo, že jej taktiež umožní a vytvorí podmienky trénovať pod dohľadom skúseného trénera, aby svoj bežecký talent vedela rozvíjať aj naďalej.

Pani riaditeľka zo školy, ktorú navštevuje, ju dokonca pochválila, že je veľmi snaživé dievča, dobre sa učí, rada tancuje, no zo všetkého najradšej má predsa len ten beh.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dievča, čo vyhralo šprint. V balerínkach!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2557
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.